Dziennikarstwo, genealogia i teatr

Zakończyły się „Wakacje ze Sztuką”, zorganizowane w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie. W zajęciach, odbywających się od 28 czerwca uczestniczyło 41 dzieci, podzielonych na drużyny. 

Każdy dzień obfitował w ważne wydarzenia. W programie zajęć ważne były trzy bloki tematyczne : jeden dotyczący dziennikarstwa, drugi – genealogii, trzeci – Wejherowa. Dzieci uczyły się podstaw sztuki dziennikarskiej, m.in. przeprowadzały sondę wśród czytelników biblioteki oraz wywiad, który był nagrywany w bibliotecznym mini-studiu telewizyjnym.
Z tajnikami genealogii uczestników zajęć zapoznawał Władysław Kepka – członek Pomorskiego Towarzystwa Genealogicznego. Z historią Wejherowa dzieci zapoznawały się tworząc jego przestrzenną mapę.
Jednym z celów projektu był kontakt ze sztuką, realizowany dzięki przedstawieniom teatru Duet z Krakowa oraz koncertowi akordeonowemu Krzysztofa Naklickiego wraz z uczniami.
Jednym z najbardziej emocjonujących wydarzeń był Mini Playback Show. Występ przed publicznością w profesjonalnych warunkach scenicznych (nagłośnienie, oświetlenie) był dla dzieci wielkim przeżyciem. Wszystkie elementy prezentacji opracowali sami uczestnicy zajęć.
Ich wakacyjną zabawę w bibliotece utrwalono na materiale filmowym. Można go obejrzeć na blogu: www.bibliotekawejherowo.blox.pl.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.