Powiat zabiega o środki na dalszą przebudowę ulicy Przemysłowej w Wejherowie

Starosta Wejherowski Gabriela Lisius i Wicestarosta Jacek Thiel spotkali się z przedstawicielami Regionalnej Izby Przedsiębiorców „Norda”. Spotkanie dotyczyło omówienia planów dalszej przebudowy ulicy Przemysłowej i Tartacznej w Wejherowie.

 

Pod koniec 2019 r. zakończył się pierwszy etap modernizacji ulicy Przemysłowej. Remont dotyczył odcinka od ulicy Granicznej do ulicy Wierzbowej. W ramach prac powstała nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżka rowerowa, zatoka autobusowa oraz przebudowane zostały sieci kanalizacyjne, gazowe i energetyczne.
Obecnie Starostwo Powiatowe zabiega o pozyskanie środków rządowych z rezerwy budżetu państwa na dalszą przebudowę ulicy Przemysłowej. Wnioski zostały złożone również do Funduszu Dróg Samorządowych i Funduszu Inwestycji Lokalnych.
– To bardzo kosztowna inwestycja, dlatego aplikujemy o środki zewnętrzne – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius. – Zadanie podzieliliśmy na trzy części. W 2021 roku chcielibyśmy rozpocząć pierwszy etap, od ulicy Wierzbowej do torów, ale konieczne jest dofinansowanie zewnętrzne – wyjaśnia starosta.
Dokumentacja techniczna została przygotowana na modernizację całego, 2-kilometrowego odcinka ul. Tartacznej i Przemysłowej. Zakres modernizacji obu ulic będzie szeroki. Oprócz nowej nawierzchni powstanie chodnik po dwóch stronach jezdni, doświetlone przejścia, ścieżka rowerowa, a także ronda u zbiegu ulic Przemysłowej i Szkolnej oraz Tartacznej i Budowlanych.
– Ulica Przemysłowa w Wejherowie to ważny ciąg komunikacyjny, który łączy miasto z Gminą Wejherowo – mówi Wicestarosta Jacek Thiel. – Znajduje się tu wiele firm, a w Bolszewie powstają nowe osiedla, więc przybywa liczba użytkowników ruchu. Stan techniczny tej drogi jest bardzo zły, brakuje chodników i ścieżki rowerowej. Dlatego chcemy zdecydowanie poprawić jej standard i zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców.
– To inwestycja jest niezwykle oczekiwana przez przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w dzielnicy przemysłowej Wejherowa. Dobry stan infrastruktury drogowej jest bardzo ważny dla prowadzenia biznesu, sprzyja też w pozyskiwaniu nowych inwestorów – mówi Marek Kwiatkowski prezes Regionalnej Izby Przedsiębiorców „Norda”.

 

Modernizacja ulic Przemysłowej i Tartacznej przewidziana jest na lata 2021-2023. Realizowana ma być wspólnie przez samorząd Powiatu Wejherowskiego i Miasta Wejherowa, ale warunkiem jest pozyskanie środków rządowych na jej realizację.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.