Kwiaty, uśmiechy i upominki dla pań

GIKiB w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie

Wśród wielu ciekawych inicjatyw Gminnej Instytucji Kultury i Biblioteki Gminy Łęczyce z siedzbą w Strzebielinie, znalazł się tegorczny Dzień Kobiet. Pracownicy GIKiB zaskoczyli mieszkanki gminy, rozdając im kwiaty, słodkie upominki i dużo życzliwych uśmiechów.

 

Tegoroczne Święto Kobiet w Gminie Łęczyce rozpoczęło się już 6 marca. Eleganccy panowie w czarnych kapeluszach, z różami w butonierce obdarowywali każdą napotkaną Panią tradycyjnym goździkiem i słodkim upominkiem. Słoiczki przygotowane przez pracowników GIKiB (własnoręczna produkcja) były pełne słodkich malinek i takie też było nasze hasło: „Kobiety z naszej Gminy słodkie jak maliny”.
– W sobotniej akcji uczestniczyły cztery nasze ekipy, które odwiedziły blisko 30 miejscowości. Wyliczylismy, ze przez ponad pięć godzin, spacerując, „zrobiliśmy” około 80 kilometrów – wyjaśnia z uśmiechem Hanna Mancewicz, dyrektor GIKiB w Łęczycach i pomysłodawca wydarzeń z okazji Dnia Kobiet. – Wesoła muzyka, dżentelmeni, piękne dziewczyny w różowych kapeluszach pomagające w akcji, kwiaty, prezenty i przede wszystkim radość jaką chcieliśmy przekazać mieszkankom naszej Gminy. To wszystko było dla Was drogie Panie.
8 marca panowie z GIKiB podróżowali już od 7:00 rano na trasie kolejowej Gminy Łęczyce (Godętowo-Strzebielino-Godętowo). Podróżujące pociągami Panie również otrzymały przygotowane dla nich upominki. Inicjatywa została bardzo ciepło przyjęta zarówno przez pasażerki pociągów, jak i pracowników PKP. Równolegle też trwała internetowa akcja #WspieraMY, w trakcie której można było skonsultować się z psychologiem, otrzymać wsparcie, pomoc i darmową poradę.
– Chcemy w tych trudnych czasach wychodzić do ludzi, wesprzeć ich, pomóc. To teraz nasza misja, zgodna z powiedzeniem „Jesteśmy z Wami”! – mówi dyrektor Hanna Mancewicz. – Chcemy dać odrobinę radości Paniom, docenić ich pracę, starania, docenić kobiecość. Pomyślałam, że dobrze będzie też wykorzystać połączenia SKM i zadziałać w tym obszarze. Przecież tyle z nas dojeżdża do pracy pociągami, jeździ do lekarza, na zakupy. Wydaje mi się że nie ma nic fajniejszego niż poranny uśmiech, a dodatkowo kwiaty i upominki. Przydałaby się jeszcze poranna kawa…, ale to już pomysł na następną akcję.
8 marca przedstawiciele GIKiB odwiedzili też Panie w Urzędzie Gminy Łęczyce, w szkołach, w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Gminnym Zakładzie Usług Komunalnych, w Urzędzie Pocztowym i w Ośrodku Zdrowia. Wszelkie działania musiały być wszystkim bezpieczne i odpowiedzialne. Dlatego w trakcie wydarzeń organizatorzy byli zaopatrzeni w maseczki, rękawiczki, płyny do dezynfekcji itp. Musieli również odmawiać uścisków, na czym zarówno Panie jak i nasi Panowie bardzo ubolewają.
Ponadto, żeby zwrócić się bezpośrednio do Pań powstała inicjatywa nagrania Gminnych życzeń dla Pań. Udział w nich wzięli chociażby: Wójt Gminy Łęczyce, przedstawiciele Rady Gminy, urzędnicy, sołtysi, strażacy, a także honorowy obywatel Gminy Łęczyce pan Maciej Kaliński, który już wkrótce będzie gościem projektu #RozmawiaMY. Więcej na ten temat na stronie internetowej: www.gik-leczyce.pl

Darmowe kursy dla mieszkańców

Na tej samej stronie można zapoznać się z inną propozycją GIKiB, która zakupiła ponad 300 kursów dla mieszkańców Gminy Łęczyce. Kursy dotyczą rozwoju osobistego, informatyki, grafiki, obsługi komputera i nie tylko. Ukończenie darmowego szkolenia zatwierdzone jest otrzymaniem imiennego certyfikatu. To świetna okazja do podniesienia swoich umiejętności i kwalifikacji w czasie pandemii.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.