Nie tylko dla pań

Koncert w Luzinie

Podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet, zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie, duet muzyków w składzie Zbigniew Gach – fortepian i Magdalena Maniewska – obój, zaprezentował publiczności utwory epoki baroku, a także kompozycje z filmów polskich i zagranicznych.

 

Poszczególne utwory przeplatane były żartobliwymi komentarzami pianisty. Nie tylko opowiadał on szerzej o repertuarze, ale także przytaczał mnóstwo anegdot. Publiczność miała okazję dowiedzieć się czym jest obój, jak wydobywa się z niego dźwięk i z jakiego drewna jest zbudowany.
Część muzyczna została przez widzów przyjęta bardzo ciepło. Na początku wybrzmiały utwory J. S. Bacha, J. F. Haendla i A. Marcella, a potem wolna część „Koncertu d-moll” ostatniego z kompozytorów. Owacje wzbudzały również tematy filmowe, m.in. z serialu „Polskie Drogi” A. Kurylewicza czy polonez z „Pana Tadeusza” W. Kilara. Nie zabrakło znakomitych i znanych kompozycji Astora Piazzolli i Ennia Morricone.
Aby zrealizować taki wieczór w pięknie udekorowanej (przez Aleksandrę Meyer) restauracji „Trzy Korony”, organizatorzy musieli zachować bezpieczeństwo, zgodnie z obostrzeniami, m.in. odpowiedni dystans między widzami, których było 50.
Dzięki rejestracji wideo Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie przywoła fragmenty koncertu na internetowych kanałach placówki w mediach społecznościowych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.