Maseczki za darmo

W Wejherowie do 19, w Luzinie do 20 marca

Samorządy zajmują się dystrybucją maseczek ochronnych, które przekazała miastom i gminom Agencja Rezerw Strategicznych. Maseczki są przekazywane bezpłatnie mieszkańcom, m.in. w Wejherowie oraz w Luzinie.

 

Wejherowo bezpłatnie rozdaje mieszkańcom 190 tysięcy maseczek ochronnych. Do jutra, czyli do 19 marca można je otrzymać w jednym z dwóch punktów na terenie miasta: przed Miejską Biblioteką Publiczną przy ul. Kaszubskiej 14 oraz na wejherowskim rynku, gdzie Straż Miejska rozdaje maseczki w godz. 10-13.
Jedna osoba otrzyma maksymalnie cztery maseczki chroniące przed wirusem.
Maseczki, które pozostaną, zostaną przekazane do ośrodków zdrowia na terenie miasta i do Domów Pomocy Społecznej.

* * *

W Gminie Luzino również trwa dystrybucja maseczek, przekazanych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych. Urząd Gminy otrzymał 66 tys. maseczek, zatem na jedną osobę przypadają 4 maseczki. Każdy może odebrać przydział dla pozostałych domowników. Maseczki są przekazywane mieszkańcom w poszczególnych sołectwach. Gdzie jeszcze można je odebrać?
Do 19 marca w godzinach 10.00-13.00 są wydawane w remizie OSP Luzino, a w sobotę 20 marca także w centrum Luzina.
20 marca w godz. 10.00-12.00. można je odebrać w Barłominie (przy byłym sklepie) oraz Wyszecinie. W tym samym czasie strażacy będą je rozdawać przy kościele Św. Jadwigi w Kębłowie oraz w remizie OSP Zelewo.
W sołectwach Kochanowo, Tępcz i Robakowo dystrybucją zajmą się sołtysi.
Więcej na:

Start

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.