Będzie wygodniej

Powstanie łącznik 12 Marca-Reformatów

Kolejna inwestycja zostanie zrealizowana w ramach projektu „Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa”. W tym roku powstanie ciąg pieszo-jezdny, łączący ul. 12 Marca z ul. Reformatów wraz z zagospodarowaniem podwórek. Koszt prac wyniesie ponad 1,2 mln złotych, a na ten projekt władze miasta pozyskały dofinansowanie unijne.

 

Planowany termin odbioru przewidywany jest na koniec 2021 roku. Dotychczas mieszkańcy tego kwartału ulic dojeżdżali do swoich posesji z deptaku na ul. 12 Marca wąskim przesmykiem pomiędzy kamienicami, co jest uciążliwe i niebezpieczne.
W przyszłości będą mieli dogodny dojazd z ul. Reformatów, jak również dojście do miasta z dwóch stron. Będzie to ciąg pieszo-jezdny z miejscami postojowymi. Poprawi się zagospodarowanie i wygląd podwórek.
– Inwestycja nie powinna być obecnie zbyt uciążliwa dla mieszkańców, gdyż przebicie będzie wykonywane w miejscu, z którego obecnie nikt nie korzysta. Trochę uciążliwości może pojawić się przy późniejszych pracach – wyjaśnia Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.
Zakres inwestycji obejmie budowę ulicy o długości ok. 130 mb z miejscami postojowymi wraz z odwodnieniem, oświetleniem, kanalizacją. Będą także nasadzenia, m.in. lip i ozdobnych krzewów. Jest to pierwszy etap dużego projektu, który w kolejnym etapie obejmie przebudowę parkingu przy ul. Reformatów oraz budowę ronda w ciągu tej ulicy. Rondo umożliwi dojazd do Sądu Rejonowego i na parking przy ul. Reformatów od strony Urzędu Miejskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.