… i kolejny plac zabaw

Na Osiedlu Tysiąclecia powstanie plac zabaw i siłownia zewnętrzna pn. „Wejherek – od przedszkolaka do seniora”. Autorem tego projektu Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego jest radny Leszek Szczypior.

 

Celem tego projektu jest zagospodarowanie zaniedbanego terenu zielonego w centrum Osiedla Tysiąclecia oraz stworzenie miejsca zabaw i rekreacji dla dzieci i odpoczynku dla dorosłych. Powstanie tam siłownia zewnętrzna z kilkoma urządzeniami do ćwiczeń, a dla najmłodszych zamontowane zostaną huśtawki, karuzela, linarium i bujaki. Teren placu zabaw będzie ogrodzony. Dodatkowo zostaną zamontowane elementy małej architektury tj. ławki, kosze i stojak na rowery oraz nasadzenia zieleni. Koszt inwestycji wyniesie 136 tys. zł.
– Łączenie placu zabaw z siłownią to bardzo praktyczne rozwiązanie umożliwiające wspólne i aktywne spędzenie wolnego czasu dzieci i dorosłych – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – To już kolejne takie zagospodarowane miejsce w Wejherowie. Cieszymy się, że inicjatywa wychodzi od samych mieszkańców, którzy najlepiej wiedzą jakiego typu infrastruktura sprawdzi się na ich osiedlu.
Zakończenie budowy placu zabaw i siłowni zewnętrznej przewidziane jest na czerwiec br.
– Bardzo cieszę się, że to miejsce zostanie zagospodarowane, zwłaszcza, że takiego miejsca tutaj na osiedlu brakowało – mówi autor projektu Leszek Szczypior, radny Wejherowa. – Teren będzie służył wszystkim – od dzieci po osoby dorosłe. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten obiekt powstanie – od etapu projektowania, przygotowania wniosku i głosowania na projekt.
Justyna Ostrowska, radna Wejherowa, która także zaangażowała się w budowę tego placu podkreśla, że takie miejsca zabaw i aktywności sportowej służą integracji mieszkańców.
– Mam nadzieję, że będzie to wspaniała alternatywa dla spędzania czasu w domu – mówi Justyna Ostrowska. – Dzięki głosom mieszkańców kolejne miejsce w Wejherowie wypięknieje.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.