Kluby sportowe promują powiat

Powiat Wejherowski wsparł finansowo działania promocyjne klubów i stowarzyszeń sportowych działających w obszarze kultury fizycznej i sportu na terenie powiatu wejherowskiego. Łącznie na ten cel przeznaczono 110 tys. zł.

 

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie odbyło się wręczenie umów promocyjnych przedstawicielom lokalnych klubów sportowych.
– Sport jest jednym z podstawowych elementów zdrowego trybu życia, kształtuje charakter, uczy odpowiedzialności oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Dlatego każdego roku wspieramy sportowców i kluby zaangażowane w pracę na rzecz sportowego wychowania dzieci i młodzieży i odnoszące sukcesy sportowe – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
Jak mówią przedstawiciele klubów sportowych, to bardzo znacząca pomoc, bez której trudno byłoby trenować i jeździć na zawody. Powiat Wejherowski od lat systematycznie wspiera działalność klubów i stowarzyszeń sportowych działających na terenie powiatu.
Otrzymane wsparcie finansowe kluby przeznaczą m.in. na pokrycie wydatków w związku z realizacją programów szkoleniowych sportowców, przygotowania zawodników do udziału w rozgrywkach sportowych czy zakup sprzętu i odzieży sportowej. Jednak w ramach otrzymanych pieniędzy drużyny zobowiązane są m.in. do promowania Powiatu Wejherowskiego na zawodach sportowych, zarówno w rozgrywkach ligowych jak i pucharowych, umieszczania na swoich halach sportowych, w miejscach widocznych dla widzów, banerów z herbem Powiatu Wejherowskiego.
Warto przypomnieć, że co roku Powiat Wejherowski przeznacza także środki finansowe na nagrody dla sportowców i trenerów z terenu powiatu wejherowskiego, którzy osiągają wysokie wyniki w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie .
– Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej to jedno z ważnych zadań powiatu, dlatego zachęcamy uczniów i mieszkańców do uprawiania sportu, wspieramy różnorodne formy aktywności fizycznej, doceniamy osiągnięcia sportowe zawodników i ciężką pracę trenerów, a także rozbudowujemy infrastrukturę sportową – mówi Wicestarosta Wejherowski Jacek Thiel.

 

Wśród klubów, które otrzymały wsparcie znalazły się: Wejherowski Klub Sportowy „Gryf”, Klub Sportowy „Tytani” Wejherowo, Akademia Piłki Siatkowej Rumia, Akademia Tenisa Stołowego „Małe Trójmiasto” Stowarzyszenie Sportowe z siedzibą w Rumi, Stowarzyszenie Wejherowski Klub Bokserski „Gryf”, Uczniowski Klub Sportowy Tri-Team Rumia, Wejherowski Klub Kulturystyczny i Sportów Siłowych „Apollo” oraz Kaszubskie Towarzystwo Sportowo-Kulturalne z Luzina.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.