Gryf Literacki 2020

Wydawnictwa można zgłaszać do 14 marca

Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie jak co roku organizuje konkurs Gryf Literacki pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta. Konkurs przebiegać będzie w dwóch kategoriach: literatura piękna i literatura popularno-naukowa. Jeszcze przez dziesięć dni, do 14 marca br. można zgłaszać do konkursu wydawnictwa, odpowiadające kryteriom literackiej rywalizacji. Dotąd do tegorocznej nagrody nominowano 33 tytuły.

 

Celem konkursu jest m.in. upowszechnianie informacji na temat aktualnie ukazującej się na rynku wydawniczym literatury regionalnej, jak i promocja autorów publikacji regionalnych.
Do konkursu można zgłaszać wydawnictwa, które ukazały się w czwartym kwartale 2019 lub w 2020 roku. Muszą one być związane z powiatem wejherowskim: wydane na terenie powiatu wejherowskiego lub ich autor pochodzi z regionu, bądź też tematyka książki dotyczy naszego powiatu.
Wszystkie 33 tytuły publikacji nominowanych do nagrody umieszczone są stronie internetowej Biblioteki, w zakładce „Gryf Literacki””
https://biblioteka.wejherowo.pl/…/3133-gryf-literacki-2020
Publikacje do konkursu można zgłaszać do 14 marca 2021 roku, drogą mailową na adres: krzysztof.p@biblioteka.wejherowo.pl
Kapituła Konkursu składa się z laureatów wcześniejszych edycji plebiscytu, dyrektora MBP oraz kierownika Wydział Kultury, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki UM w Wejherowie. Osoby te poprzez głosowanie zdecydują, która pozycja zostanie zwycięzcą roku 2020 i zdobędzie statuetkę Gryfa Literackiego.
Rozstrzygnięcie Konkursu planowane jest na kwiecień 2021 roku, a jego forma uzależniona jest od sytuacji epidemiologicznej. Informacje o wynikach konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Biblioteki.
Z regulamiem konkursu można zapoznać się na stronie Biblioteki: https://biblioteka.wejherowo.pl/images/2021/PDF/Gryf_Literacki_2020_regulamin.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.