„Olga” w Operze Bałtyckiej

Mamy bilety dla Czytelników!

Tragiczne losy silnej kobiety uwikłanej w Historię XX wieku – 6 i 7 marca w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

„Olga” – opera skomponowana przez Jorge Antunesa do libretta Gersona Vale – to historia silnej i pełnej pasji kobiety, która poddała się ułudzie pięknych idei. Olga Benário Prestes, działaczka komunistyczna żydowskiego pochodzenia, całe swoje życie poświęciła walce o to, w co wierzyła – wolność jednostki. Aresztowana i zgładzona przez nazistów stała się jednym z symboli rewolucji.
Jorge Antunes -profesor Uniwersytetu w Brazylii, pionier muzyki elektronicznej – napisał operę „Olga” w latach 1987–1997, ale zobaczyć ją mógł dopiero w 2006 roku, kiedy wystawiono ją po raz pierwszy na scenie Theatro Municipal de São Paulo.
Pomysłodawcą inscenizacji jest dyrygent José Maria Florêncio, dyrektor muzyczny Opery Bałtyckiej. Spektakl wyreżyserował dyrektor naczelny Opery – Romuald Wicza-Pokojski. Za scenografię odpowiada Hanna Wójcikowska- Szymczak.
Spektakle 6 i 7 marca w siedzibie Opery, transmisja live 7 marca. Bilety i kody do transmisji dostępne na www.operabaltycka.pl

 

Konkurs dla Czytelników

Mamy dwa podwójne zaproszenia na spektakl „Olga” w Operze Bałtyckiej w Gdańsku na niedzielę 7 marca na godzinę 17.00.
Aby zdobyć zaproszenie (2 bilety) trzeba na adres naszej redakcji: redakcja@pulswejherowa.pl wysłać odpowiedź na pytanie oraz podać swoje imię i nazwisko:
Z jakiego kraju pochodzi autor opery „Olga” – Jorge Antunes?
Na odpowiedzi czekamy do jutra, czyli do piątku 5 marca do godziny 18.00. Wieczorem wylosujemy dwoje zwycięzców konkursu i odpowiemy osobom, które wygrały bilety. Przekażemy też informację, jak je odebrać. Na wszelki wypadek proszę podać w e-mailu numer telefonu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.