Komputery dla dzieci

Potrzebne do zdalnego nauczania

Trzy wielodzietne rodziny z Wejherowa otrzymały komputery w ramach kampanii #dzielmysiedobrem. Fundatorem sprzętu jest Port Gdynia, a jego przekazanie odbyło się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w obecności dyrektor Anny Kosmalskiej i zastępcy prezydenta Wejherowa Arkadiusza Kraszkiewicza.

 

Część dzieci i młodzieży wciąż bryka się z brakiem sprzętu, za pomocą którego mogliby uczestniczyć w zdalnie prowadzonych lekcjach. Aby zapobiec wykluczeniu uczniów, którzy nie mogą brać udziału w zajęciach, redakcja jednej z trójmiejskich gazet wraz z Portem Gdynia uruchomiła akcję, w ramach której przekazuje uczniom komputery. Sprzęt trafia do tych, którzy najbardziej go potrzebują.
– Zapotrzebowanie jest duże, wybraliśmy trzy wielodzietne rodziny, dla których ten sprzęt jest naprawdę potrzebny – mówi Anna Kosmalska, dyrektor MOPS. – Mam nadzieję, że ta współpraca się rozszerzy i będziemy mogli obdarować więcej potrzebujących rodzin.
– Miasto przekazało dla szkół 105 laptopów. Sprzęt trafił do najbardziej potrzebujących uczniów z naszego miasta, w tym uczniów z rodzin wielodzietnych, w sytuacji konieczności prowadzenia przez szkoły nauczania zdalnego – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz. – W obecnej trudnej sytuacji, jak najwięcej dzieci, musi posiadać sprzęt komputerowy, aby nie czuły się pokrzywdzone i miały równy dostęp do wiedzy.
– Mam czwórkę dzieci w wieku 15 lat, 13, 9 i 3,5 roku – mówi pani Agnieszka z Wejherowa. – Do tej pory mieliśmy jeden komputer, Z tego nowego będzie korzystała córka. Bardzo się cieszę z takiej pomocy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.