Powstaną dwa boiska…

Wejherowski Budżet Obywatelski

Dzięki podpisanym przez miasto umowom z wykonawcami w tym roku wybudowane zostaną dwa nowe ogólnodostępne boiska sportowe w oparciu o projekty Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Będzie to boisko do piłki siatkowej przy Szkole Podstawowej nr 11 oraz do piłki nożnej na osiedlu Dzięcielskiego. Te boiska otrzymały najwięcej głosów mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. Ich realizacji oczekują wejherowianie.

 

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 11 powstanie do końca lipca br. na podstawie projektu Izabeli Sikory. Boisko zostanie oświetlone czterema wysoko zawieszonymi lampami. Koszt realizacji inwestycji wyniesie około 240 tys. zł.
Z kolei mieszkańców osiedla Dzięcielskiego powinna ucieszyć informacja, że niebawem rozpocznie się tam budowa boiska do piłki nożnej, według projektu Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego autorstwa radnego Mariusza Łupiny. Będzie to boisko z trawy naturalnej o wymiarach 20×40 metrów z bramkami, ogrodzeniem i piłkochwytami o wysokości 6 i 4 metrów. Budowa zostanie ukończona do końca czerwca br. Z boiska będzie można korzystać dopiero podczas wakacji, gdyż po utwardzeniu nawierzchni zostanie na niej posiana trawa. Zanim zagrają na nim piłkarze trawa będzie musiała się mocno ukorzenić. Koszt realizacji tej inwestycji wyniesie około 300 tys. zł.
– Budżet Obywatelski jest dostępny dla wszystkich mieszkańców, nawet wtedy jeżeli wykonywany jest na terenie szkół – wyjaśnia Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Jeżeli warunki pandemii nie spowodują opóźnień, to z boiska do piłki siatkowej na terenie SP nr 11, będzie można korzystać już w wakacje, a z boiska do piłki nożnej na os. Dzięcielskiego późną jesienią, jak tylko będzie gotowa w pełni płyta trawiasta.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.