Pokaz i ważne wskazówki

Komendę Powiatowa Policję w Wejherowie odwiedziły dzieci z wejherowskiego osiedla. Podczas spotkania policjanci opowiedzieli milusińskim o bezpieczeństwie. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki – elementy odblaskowe.

Wejherowską jednostkę odwiedziły dzieci z wejherowskiego osiedla wraz z rodzicami i przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, które zorganizowało wakacyjną akcję. Jedną z ciekawych wycieczek zaplanowano na komendę policji, bo sprawy bezpieczeństwa są ważne także podczas lata, a policjanci przygotowali sporo atrakcji.
W spotkaniu wzięła udział 25 osobowa grupa dzieci, którym funkcjonariusze opowiadali o zasadach bezpieczeństwa. Dzieci zasiadły w radiowozie i usłyszały włączone syreny, co wzbudziło najwięcej emocji. Dzieci mogły przymierzyć sprzęt ochronny, służący podczas zabezpieczania imprez masowych.
Nie obyło się także bez spotkanie z przewodnikiem psa służbowego, który opowiedział o pracy z czworonogiem oraz  o jego szkoleniu. Dzieci dowiedziały się również jak zachować się w sytuacji, kiedy może zaatakować agresywny pies.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.