Podpisz petycję!

Czy chcesz pomóc tunelowi?

Z uwagą śledzimy akcję ZRYW NA ŚMIECHOWIE. Pomimo pandemii już setki mieszkańców podpisało petycję w sprawie budowy bezkolizyjnego Węzła Zryw z tunelem w Śmiechowie. Mieszkańcy w petycji wnioskują poprzez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad do rządu, czyli właściciela drogi krajowej nr 6, aby wspomógł miasto w budowie tunelu pod „szóstką” wraz ze skrzyżowaniem. Sam premier Mateusz Morawiecki wielokrotnie mówi, że są środki na inwestycje w samorządach, więc należy o nie walczyć.

 

Do społecznej akcji włączyło się ponad podziałami 19 miejskich radnych. Petycję podpisali radni zarówno Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo, Koalicji Obywatelskiej – Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz radni niezrzeszeni. Akcję poparł Zarząd Powiatu Wejherowskiego ze starostą Gabrielą Lisius na czele oraz Prezydent Krzysztof Hildebrandt z zastępcami.
Radny PiS Marcin Drewa spotkał się w sprawie tunelu z Wiceministrem Infrastruktury Marcinem Horałą oraz dyrektorką gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Anitą Oleksiak. Przeciwni są tylko radni Teresa Skowrońska i Wojciech Wasiakowski (to radni, którzy byli ostatnio również przeciwni budowie m.in. ulic Necla i Gryfa Pomorskiego oraz parkingu przy szpitalu).
Przypomnijmy, że władze Wejherowa zawarły porozumienie z PKP w sprawie budowy tunelu pod torami kolejowym. Miasto wykonało już część Węzła ZRYW po północnej stronie drogi krajowej, przygotowało dokumentację projektową wraz z pozwoleniami na resztę zadania oraz zabezpieczyło w swoim wieloletnim budżecie ponad 17 mln zł, aby ją wesprzeć.
Obecnie chodzi o to, aby GDDKiA i rząd włączyły się w budowę tunelu pod drogą krajowej nr 6, aby połączyć północną i południową cześć miasta.

 

Petycję można podpisać on-line przez internet poprzez stronę: www.zrywnasmiechowie.com.pl
Można ją również pobrać na profilu
facebook.com/ZrywnaSmiechowie
i po podpisaniu wystarczy wysłać skan lub zdjęcie zrobione telefonem na facebook’a lub adres:
zryw.wejherowo@wp.pl
Wydrukowaną petycję można ponadto przekazać radnym, m.in. w Sekretariacie Rady Miasta Wejherowa.
Organizatorzy akcji wszystkie petycje złożą w GDDKiA oraz przekażą parlamentarzystom.
2 Komentarze
  1. Krystyna mówi

    popieram budowę tunelu Zryw na Smiechowie

  2. andrzej mówi

    maja go wybudowac itoszybko paniehildebrant

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.