Jest już winda

Zakończyła się budowa windy zewnętrznej przy Powiatowym Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Wejherowie. Na ten cel Samorząd pozyskał blisko 200 tys. zł dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki realizacji tego zadania, osoby korzystające na co dzień z wózków inwalidzkich będą mogły bez problemu dotrzeć na każdą kondygnację poradni.

 

Powiatowa poradnia, mieszcząca się przy ul. Ofiar Piaśnicy, zyskała windę. Koszt inwestycji to około 400 tys. zł, z czego 179 tys. zł stanowiło dofinansowanie z PFRON w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Głównym celem zadania była likwidacja barier architektonicznych i dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych.
– Poradnia funkcjonuje głównie na potrzeby osób niepełnosprawnych, dlatego winda była tu bardzo potrzebna. Różne były koncepcje, ponieważ nie można było jej zrobić wewnątrz budynku, ale doskonale wpisała się w tym miejscu, gdzie można podjechać bezpośrednio samochodem – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
Niedawno budynek ten przeszedł termomodernizację, na którą powiat pozyskał blisko 900 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Samorząd przeznaczył także środki własne na generalny remont drugiego piętra budynku.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.