Budowa tunelu i węzła w Rumi zwolniła

Zimowe warunki pogodowe oznaczają utrudnienia dla wykonawców inwestycji

W Rumi na drodze krajowej nr 6 (ul. Sobieskiego) trwają roboty drogowe, związane z budową węzła komunikacyjnego wraz z budową tunelu pod torami. Niestety, w związku z gwałtowną zmianą pogody, atakiem zimy i intensywnymi opadami śniegu, realizacja inwestycji uległa spowolnieniu.

 

Dopiero w drugiej połowie lutego nastąpią zmiany w organizacji ruchu na DK 6 na wysokości stacji SKM Rumia Janowo, które miały być już wprowadzone na początku tego miesiąca.
Zmiany mają polegać na wyłączeniu z ruchu jezdni w kierunku Wejherowa, a ruch w obu kierunkach prowadzony będzie jezdnią w kierunku Gdyni.
Jedna z najważniejszych od wielu lat inwestycji drogowych w Rumi, swój finał ma mieć najprawdopodobniej w październiku 2022 roku. Koszt inwestycji to prawie 61 milionów złotych, a unijna dotacja to ponad 17 milionów złotych. Kwota dofinansowania może się jeszcze zwiększyć. Oprócz węzła z tunelem, powstaną również parkingi, ścieżki rowerowe, kładki dla pieszych, udogodnienia dla niepełnosprawnych, zatoki i wiaty autobusowe, itp.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.