Szkoła jak nowa

Na razie jest wielki plac budowy i bałagan, jaki zawsze towarzyszy remontom. Z końcem wakacji do szkoły powróci porządek, a poza tym będzie ładniej, cieplej, bezpieczniej i wygodniej. – Cieszymy się, że nasza szkoła jest coraz nowocześniejsza i coraz ładniejsza – mówi Olga Tomaszewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie. Placówka przechodzi tego lata gruntowną modernizację.

W ramach unijnego projektu: „Zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną poprzez termomodernizację budynków szkół w miastach Wejherowo i Reda”, w Szkole Podstawowej nr 9 trwa kompleksowy remont. Inwestycja obejmuje m.in. docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu oraz przebudowę wewnętrznej instalacji c.o.
„Dziewiątka” to ostatnia z pięciu placówek oświatowych w Wejherowie, która zostanie gruntownie zmodernizowana. Wcześniej takie same prace były realizowane w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Śmiechowskiej, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 na os. Kaszubskim, a także w ZS nr 3 oraz ZS nr 2.
– W wyniku tej inwestycji zmniejszymy koszty utrzymania obiektów oświatowych oraz zdecydowanie poprawi się estetyka budynków w wyniku wykonania nowych elewacji. Dzięki oszczędnościom w utrzymaniu placówek, będzie więcej pieniędzy na wzbogacenie oferty dla uczniów – mówi zastępca prezydenta Wejherowa Bogdan Tokłowicz.  
– Oprócz termomodernizacji, w trakcie remontu są cztery sale lekcyjne, w tym sala językową oraz sale dla klas I-III – informuje dyrektor SP nr 9, Olga Tomaszewska, która cały czas doglada prac remontowych. – Te pomieszczenia, podobnie jak inne, zostaną nowocześnie wyposażone. Otrzymają projektory multimedialne i tablice interaktywne. Nasza szkoła jest coraz nowocześniejsza. Mamy dzienniki elektroniczne, a więc wszyscy nauczyciele w każdej sali muszą mieć do dyspozycji komputer.
Jeszcze podczas wakacji obok szkoły nr 9 powstanie plac zabaw, urządzony w ramach projektu „Radosna szkoła”. Podobny obiekt powstanie w najbliższym czasie przy Szkole Podstawowej nr 8 .
W wielu innych szkołach gminnych w Wejherowie prowadzone są prace remontowe, takie jak malowanie i różnego rodzaju naprawy.
Na tegoroczne remonty, łącznie z kolejnym etapem termomodernizacji, miasto przeznaczyło prawie 1,4 mln zł.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.