Siła i inspiracja, płynąca z mroku

Wystawa w Filharmonii Kaszubskiej

Od 12 lutego w Galerii Filharmonii Kaszubskiej można oglądać wystawę prac Karola Formeli zatytułowaną „Tenebryzm”. Wystawa ukazuje znaczenie mroku, jego niezwykłą siłę i inspirację z niego płynącą.

 

Po długiej przerwie związanej z zamknięciem Filharmonii i ograniczeniem dostępu do kultury, mamy okazję do obejrzenia wystawy osobliwej oraz tajemniczej. Nasze oko potrzebuje czasu, by dostrzec co kryje się w cieniu, a nawet mroku. Zapewne niejednokrotnie, czy to podczas zabawy, czy z powodu awarii elektryczności, mogłeś przekonać się jak wygląda twarz oświetlona światłem świecy. Mrok nie tylko intryguje, ale też niesie ze sobą pewnego rodzaju niepokój. Jest tajemniczy. Kryje w sobie jakiś sekret.
Autor prezentowanych prac – Karol Formela jest kulturoznawcą, projektantem graficznym oraz pedagogiem sztuk plastycznych. Jest absolwentem wydziału Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz Pomorskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej (Grafika i Reklama).
Był wieloletnim kustoszem plenerów oraz kuratorem licznych wystaw w galerii Filharmonii Kaszubskiej. Fascynuje się wszelkimi przejawami sztuki. Zajmuje się zarówno tworzeniem obiektów przestrzennych, instalacji, rysunkiem, malarstwem, współczesną fotografią, czy street-artem i performancem.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.