Żeby pomóc, zadzwoń na numer 112

Pamiętajmy o bezdomnych i samotnych

Wejherowscy dzielnicowi sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Policja apeluje też do mieszkańców o czujność wobec osób potrzebujących pomocy zimą.

 

Pustostany, ogródki działkowe, altanki oraz tereny zielone – to miejsca w których bezdomni stawiają prowizoryczne szałasy i zadaszenia. Aby się rozgrzać, często w tych miejscach rozpalają ogniska, co bywa bardzo niebezpieczne. Tragiczny finał może mieć nawet kilka godzin spędzonych na niewielkim mrozie. Problem ten dotyka także osoby starsze, samotne, które mają trudność z radzeniem sobie z codziennymi czynnościami i zadbaniem odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach.
Pamiętajmy, że każdy z nas mając wiedzę o osobie potrzebującej pomocy, powinien powiadomić właściwe służby, które na pewno nie będą na te informacje obojętne. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować dyżurnego, aby pomoc ruszyła. O potrzebujących pomocy możemy również poinformować pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, Straż Miejską lub skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji możemy zaznaczyć na mapie miejsce, gdzie przebywają bezdomni, a policjanci na pewno sprawdzą to zgłoszenie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.