Zamknięcie ruchu na ul. Strzeleckiej

Trwa budowa nowej trasy

Od dzisiaj, 18 lutego br. zostanie zamknięta ul. Strzelecka – na odcinku od ul. Herberta w Gowinie do granicy z miastem Wejherowo. Jest to związane z budową nowego połączenia drogowego łączącego ul. Sucharskiego z ul. Strzelecką w Wejherowie. Objazd prowadzony będzie drogą krajową nr 6 oraz przez Luzino do ronda w Rosochach (skrzyżowanie ulic Wejherowskiej i Luzińskiej).

 

Jak zapowiada wykonawca – firma Kruszywo sp. z o.o. prace potrwają ok. 3 miesięcy. Konieczność wyłączenia z ruchu tego odcinka drogi związana jest z budową nowego ronda na skrzyżowaniu ul. Strzeleckiej i budowanego łącznika. Trudność stanowią zwłaszcza duże różnice wysokościowe projektowanego układu drogowego.
Urząd Miejski w Wejherowie i wykonawca robót – firma Kruszywo sp. z o.o., dołożą wszelkich starań, aby zminimalizować utrudnienia podczas prowadzenia prac budowlanych w tym rejonie, jednak są one nieuniknione. Zakres prac jest rozległy i wiąże się z przejściowymi trudnościami. Liczymy na wyrozumiałość – budujemy dla mieszkańców!

 

Jak ominąć zamknięty odcinek drogi?
• Objazd zamkniętego odcinka drogi został wyznaczony drogą wojewódzką 218:
– na odcinku od ul. Strzeleckiej do drogi krajowej nr 6 na odcinku Wejherowo-Kębłowo
– drogą powiatową na odcinku Kębłowo-Rosochy.
• Na czas prac, na drodze gminnej ul. Kazimierza Grubby oraz ul. Południowej w Gościcinie będzie obowiązywał zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych z wyłączeniem pojazdów służb miejskich, MZK oraz PKS.
• W uzgodnieniu z MZK oraz PKS zostały wyznaczone trasy przejazdów dla autobusów wraz z wyznaczeniem dodatkowych tymczasowych lokalizacji przystanków.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.