Basen czynny w reżimie sanitarnym

Sale otwarte warunkowo

Od poniedziałku, 15 lutego br. można korzystać z hal sportowych przy wejherowskich szkołach podstawowych. Dotyczy to jednak tylko klubów sportowych i stowarzyszeń prowadzących treningi i szkolenia. Od wczoraj czynny jest również basen.

 

Korzystanie z hal sportowych będzie możliwe tylko przy zachowaniu obecnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Nowe zasady w reżimie sanitarnym, ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo Polaków, zostały wprowadzone przez rząd warunkowo – na dwa tygodnie.
Od wczoraj, tj. od środy 17 lutego ponownie otwarto kryta pływalnię przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wejherowie. Jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną obowiązywać będą zasady reżimu sanitarnego.
Pływalnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 – 22:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 7:00 – 22:00. Nie mogą korzystać z niej osoby z objawami infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych.
Na terenie pływalni obowiązuje zasada zachowania dystansu społecznego 1,5 m od innych osób. Po wejściu oraz w wyznaczonych miejscach obowiązkowa jest dezynfekcja rąk. Od wejścia do budynku obowiązuje nakaz noszenia osłon ust i nosa przez użytkowników z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie. Wtedy osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu.
Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni. Pobyt w poczekalni należy ograniczyć do minimum. Bezpośrednio przed kasą biletową może znajdować się tylko jedna osoba. Oczekujący zobowiązani są do zachowania dystansu społecznego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.