Niepełnosprawni nie zapłacą za parkowanie

Już od 1 marca w Wejherowie

Osoby niepełnosprawne od 1 marca br. nie będą płacić za postój na płatnych parkingach na terenie Wejherowa. Taką uchwałę przyjęła większość radnych miejskich podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta.

 

Za zmianą uchwały głosowało 13 radnych, a 6 radnych (W. Wasiakowski, T. Skowrońska, Cz. Kukowski, D. Kreft, M. Drewa, P. Reszke) wstrzymało się od głosu i nie poprało ułatwień dla osób niepełnosprawnych.
Jak stwierdziła Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, zmiana uchwały z grudnia 2020 r. dotyczącej określenia zasad i trybu korzystania z niestrzeżonych parkingów na terenie miasta ma na celu zwolnienie z opłat na parkingach osób z niepełnosprawnościami.
– Biorąc pod uwagę głos mieszkańców i radnych, postanowiliśmy wprowadzić tę zmianę i zwolnić z tych opłat osoby niepełnosprawne – stwierdziła B. Rutkiewicz, zastępca prezydenta. – Jest to także spójne z wprowadzonymi na terenie Metropolii nad Zatoką Gdańską rozwiązaniami systemowymi dla osób z niepełnosprawnościami, a także ich opiekunów, a które ujęte są w Standardzie Minimum na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i Otoczenia.
Uchwała RM wejdzie w życie od 1 marca 2021 r.

1 komentarz
  1. BARBARA mówi

    Dzień dobry,,,, proszę o wyjaśnienie, czy to znaczy, że każda osoba niepełnosprawna, która ma orzeczenie, nie zapłaci za parkowanie ?
    Są różne stopnie niepełnosprawności.
    Ja mam stopień umiarkowany – czy też mogę z tego korzystać ???

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.