Wspólne inwestycje

Spotkanie w Starostwie

Władze Powiatu Wejherowskiego spotkały się z Komisarzem sprawującym funkcję Wójta Gminy Wejherowo – Mikołajem Ochmanem. Spotkanie dotyczyło wspólnie realizowanych w 2021 roku inwestycji drogowych.

 

– Powiat Wejherowski w 2020 roku pozyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na zadanie “Rozbudowa drogi powiatowej nr 1452G na odcinku Kochanowo – droga krajowa nr 6 o długości ok. 2,5 km”. Inwestycja dotyczy przede wszystkim przebudowy ulicy Kochanowskiej w Gościcinie – mówi Jacek Thiel wicestarosta Wejherowski – Dodatkowo, na zlecenie Gminy Wejherowo, w porozumieniu z Zarządem Dróg Powiatowych oraz Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni wykonana zostanie również kanalizacja.
Wyłoniono wykonawcę prac, które ruszą niebawem. Zakończenie zaplanowano z końcem września br. Prace mają być finansowane z budżetu Powiatu, gminy Wejherowo oraz z FDS. Za budowę kanalizacji zapłaci PEWIK.
Podczas spotkania poruszono również kwestie budowy peronów autobusowych i przejść dla pieszych w Gniewowie i Zbychowie oraz zlecenia przez Powiat opracowania dokumentacji technicznej na budowę chodnika na trasie Nowy Dwór Wejherowski -Zbychowo.
Starosta Wejherowski Gabriela Lisius poinformowała komisarza o przygotowywanych przez samorząd powiatowy dużych inwesty, m.in. przebudowie drogi powiatowej Góra – Zamostne – Rybska Karczma, utwardzeniu nawierzchni drogi przez las z Redy do Gniewowa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.