Orkiestra grała głośno i skutecznie

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w minioną niedzielę

W minioną niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała m.in. w Wejherowie i powiecie wejherowskim. Grała głośno i skutecznie, mimo ograniczeń i obostrzeń wynikających z epidemii. Koncerty i licytacje odbywały się w internecie. W niektórych miejscach kwestowali wolontariusze, a w Wejherowie i gminie Wejherowo na ulice wyjechały specjalne autobusy z szyldem WOŚP. Jak co roku mieszkańcy okazali się hojni i wsparli dziecięce oddziały szpitalne.

 

Podczas 29 Finału WOŚP Sztab w Wejherowskim Centrum Kultury zebrał kwotę 74 397 zł, ale ta kwota dotyczy tylko niedzieli. Przez dwa kolejne dni kontynuowano licytacje i wrzucano pieniążki do eSkarbonki.
– To bardzo zadowalający wynik jak na czas pandemii – powiedział koordynator akcji przy WCK Sebastian Niewola, dziękując wykonawcom, wolontariuszom i osobom wspierającym pomoc dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
W trakcie koncertu WOŚP online na terenie Filharmonii Kaszubskiej wystąpili: Orkiestra „Fermata”, Teatr Tańca Sarasvati, Dziecięcy Teatr Tańca, Zespół „Achat”, Studio Tańca Rytm Dance, Aneta Todorczuk, Zespół „Fucus”, Koło Animacji filmowej dla dzieci, Grupa filmowa Focus, Grupy taneczne Elżbiety Czeszejko, Chór Męski „Harmonia”. Kacper Kuszewski, Wejherowski Chór Mieszany „Camerata Musicale” oraz Klub Taneczny „Świat Tańca”.
Po Wejherowie w niedzielę jeździł Orkiestrobus . Przyjechał m.in. na os. Fenikowskiego, os. Kaszubskie i os. Sikorskiego. W kilku miejscach kwestowali wolontariusze z puszkami WOŚP
W ramach 29 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się również III Koncert „Ku dobru” zorganizowany przez absolwentów i uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, transmitowany na szkolnym kanale Youtube.
Koncerty online, licytacje oraz inne pomysłowe akcje zorganizowano także poza Wejherowem, w miastach (Rumia, Reda) i gminach powiatu wejherowskiego. Tam również zebrano sporo pieniędzy na pomoc dla szpitalnych oddziałów dziecięcych.
Na przykład Sztab WOŚP w Bolszewie, obejmujący zasięgiem gminę Wejherowo, zebrał w niedzielę 38 089 zł. Ciekawą inicjatywą była trasa „Przystanek WOŚP”, na której kursował zabytkowy autosan, nazwany wośpobusem. Bilety sprzedawano poprzez licytację, a pasażerów czekały różne atrakcje. Jak co roku bardzo aktywnie działał Sztab WOŚP w Rumi, na terenie MOSiR, a także w Luzinie – w Gminnym Ośrodku Kultury (m.in. transmisje na żywo).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.