Wygodne i bezpieczne

Dziesięć odcinków nowych chodników wraz ze ścieżkami rowerowymi powstało w tym roku na terenie gminy Luzino. Zadania inwestycyjne, zakończone w czerwcu br., były współfinansowane ze środków unijnych, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Dzięki budowie ciągów pieszych i rowerowych na terenie gminy, jej mieszkańcy będą mogli poruszać się wygodniej i bezpieczniej. Chodzi m.in. o bezpieczeństwo dzieci, idących do szkoły lub z niej powracających.
Ponadkilometrowy chodnik ze zjazdami do posesji powstał w Kębłowie na ul. Ludowej i w Kochanowie na ul. Św. Wawrzyńca. Kębłowo zyskało też chodnik na ul. Chłopskiej, od Perłowej do Wiejskiej oraz na ul. Wiejskiej, od ul. Solidarności w kierunku drogi krajowej nr 6. Pieszo-rowerowa trasa o długości niespełna kilometra  (886 m) powstała również w Kębłowie na ul. Chłopskiej, a do końca sierpnia trasa zostanie połączona z przejściem dla pieszych  na drodze krajowej nr 6.
Nowe chodniki zbudowano w tym roku również w Milwinie, na ul. Wejherowskiej, od ul. Długiej w kierunku ul. Sosnowej oraz na ul. Wejherowskiej, od Granicznej do Wrzosowej. Kolejną miejscowością, w której pojawiły się nowe chodniki jest Wyszecino (ul. Ofiar Stutthofu i ul. Kasztanowa) oraz Sychowo (ul. Jana Pawła II). Ostatni w dziesięciu odcinków nowych chodników zbudowano w Kochanowie, na ul. ks. Borysiewicza.
Dodajmy, że obecnie w gminie trwa budowa nawierzchni oraz kanalizacji deszczowej na ul. Łąkowej w Luzinie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.