Tancerki z Luzina nagrodzone w ogólnopolskim konkursie

Spektakl online dedykowany babciom i dziadkom

W ramach przygotowań do spektaklu „Wawelskie Koty wyruszają do Luzina” tancerki Teatru Tańca Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie wzięły udział w ogólnopolskim konkursie tanecznym o „Złotą Baletkę”, zdobywając tam główne nagrody w kilku kategoriach.

 

Zdjęcia: www.facebook.com/LuzinoGOK
Zdjęcia: www.facebook.com/LuzinoGOK

Laureatkami z Gminy Luzino, reprezentującymi GOK Luzino zostały następujące tancerki:
Grand Prix za pomysł artystyczny otrzymała Marta Potrykus,
Grand Prix za grę aktorską otrzymała Weronika Bladowska,
Grand Prix w kategorii Demi Classic otrzymała Natalia Karolina Formela,
Grand Prix MTV Dance otrzymała Lilianna Kwidzińska.
Pozostałe nagrodzone adeptki baletu pochodziły z ośrodków w Gdyni i Łodzi. W skład jury konursu, który odbył się w Krakowie weszli: Edward Gajewski – tancerz zespołu Balet Form Nowoczesnych w Krakowie, Kinga Borusewicz absolwentka Gdańskiej Szkoły Baletowej oraz Iwona Areduk – mecenas sztuki.
Nagrodzone tancerki z Luzina można zobaczyć podczas spektaklu baletowego pt. „Wawelskie koty wyruszają do Luzina”, prezentowanego on-line na fanpage Gminnego Ośrodka Kultury https://www.facebook.com/LuzinoGOK
Kilkunastominutowy spektakl został wyprodukowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie, w reżyserii Sangmo Borysiewicz. Kierownikiem artystycznym projektu był Rafał Płotka, realizacją i montażem zajął się Arkadiusz Jaskułka, a inspicjentką i koordynatorem planu była Oktawia Kwidzińska.
Premiera tego pięknego spektaklu odbyła się niedawno – 22 stycznia br. Widowisko baletowe zostało bowiem dedykowane wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta.

Spektakl, kręcony naprzestrzeni wielu miesięcy, inspirowany jest życiem kotów. Pomysł zrodził się gdy reżyserka Sangmo Borysewicz, przebywała wraz z tancerkami w ośrodku w Regulicach k. Krakowa. Stałym elementem ich otoczenia było 7 kotów, z których każdy przejawiał indywidualne cechy charakteru. Artystki starają się naśladować zachowania zwierząt. Założeniem projektu jest ukazanie szerokiej widowni sztuki baletowej w formie różnych technik, demi-klasyki, air dance i akrobatyki, poprzez spektakularne scenerie polskiej przyrody.
Partnerami projektu są: Stajnia Barłomino, Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskie)go w Barłominie, Zamek Pieskowa Skała, oddział Zamek Królewski na Wawelu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.