Gdzie zaszczepić się w Wejherowie?

Rozpoczęły się szczepienia przeciw Covid-19

Od 15 stycznia można rejestrować się na szczepienia przeciwko Covid-19 na terenie całego kraju. W Wejherowie powstało siedem punktów szczepień, o czym informuje Urząd Miejski na stronie internetowej: wejherowo.pl.

 

Seniorzy powyżej 80. roku życia mogą zarejestrować się na szczepienia przeciwko COVID-19 na konkretny termin. Od 22 stycznia, mogą zrobić to osoby, które skończyły 70 lat. Pozostali będą mogli zgłosić chęć zaszczepienia poprzez krótki formularz online. Dzięki temu otrzymają informacje, gdy ruszy rejestracja na konkretny termin dla pozostałych grup wiekowych lub zawodowych.
Formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia (aktywny od 15.01) dostępny jest na stronie www.gov.pl/szczepimysie.
Osoby spełniające powyższe kryteria wiekowe mają 3 możliwości zapisu na szczepienie: Skorzystania z całodobowej, bezpłatnej infolinii 989 – Wystarczy podać numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji będzie można wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia.
Elektronicznej rejestracji poprzez stronę internetową pacjent.gov.pl – w tym przypadku konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego. Osoby, które go nie posiadają, powinny skontaktować się z infolinią Narodowego Funduszu Zdrowia (tel. 989), bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.
Mapa i dane kontaktowe wszystkich punktów szczepień dostępne są na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie.
Osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnoprawności w stopniu znacznym, a także osoby starsze, które zarejestrowały się na szczepienie przeciw COVID-19, mające trudności z dotarciem do punktu szczepień, mogą zgłaszać chęć skorzystania z organizowanego transportu pod nr telefonu: 58 677 70 70 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.