Wyróżnienia w szpitalu

Dziesięciu pracowników Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie zostało wyróżnionych Odznakami za Zasługi dla Ochrony Zdrowia, przyznanymi przez Ministra Zdrowia na wniosek Klubu Honorowych Dawców przy 43. Batalionie Saperów FOW w Rozewiu. W ten sposób żołnierze krwiodawcy chcieli podziękować medykom za współpracę i wsparcie.

 

Od lewej: por. Piotr Ignatowski, prezes Jolanta Sobierańska-Grenda i  odznaczony lekarz Maciej Zając.
Od lewej: por. Piotr Ignatowski, prezes Jolanta Sobierańska-Grenda i odznaczony lekarz Maciej Zając.

Podczas uroczystości wręczenia odznaczeń w szpitalu przedstawiciele tej placówki również podkreślali, że wojsko niesie ogromną pomoc służbie zdrowia w walce z epidemią koronawirusa.
– W czasie pełnym stresów i niepokojów, tym bardziej cieszy nas taka miła uroczystość i fakt docenienia i wyróżnienia pracowników szpitala. Na pewno na to zasługują – powiedziała Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Zarządu „Szpitali Pomorskich”. – Jestem dumna że mamy w szpitalu taki zespół. Przy okazji dziękuję wojsku za bezcenną pomoc szpitalowi, lekarzom, pielęgniarkom i pacjentom.
– Wyróżnienie z pewnością cieszy i motywuje do dobrej pracy – powiedział doktor Maciej Zając, ordynator Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego, jeden z odznaczonych. – Cieszę się, że nasz wysiłek został dostrzeżony i doceniony. My z pewnością doceniamy pomoc wojska w trudnym czasie pandemii. Nieocenioną pomoc udzielają zarówno żołnierze WOT, jak i innych jednostek.
Odznaczenia wręczał por. Piotr Ignatowski, reprezentujący dowódcę 43. Batalionie Saperów FOW w Rozewiu w obecności prezes Zarządu „Szpitali Pomorskich” Jolanty Sobierańskiej-Grendy oraz mata Marka Kukuczki – prezesa Klubu Honorowych Dawców we wspomnianej jednostce wojskowej.
Podczas uroczystości w szpitalu, odznaki i upominki wręczono czterem wyróżnionym osobom. Ze względu na zmianową pracę placówki (dyżury) nie wszyscy mogli być obecni na tym spotkaniu.

 

Wyróżnienia otrzymali
• lekarze: Paula Franczak, Anna Potrykus, Maciej Zając, Katarzyna Rosenauer-Szarzyńska, Damian Czatrowski, Iwona Lesner
• ratownicy medyczni: Czesław Marczyński, Łukasz Maciejewski, Mariusz Dąbrowny
• koordynator Zespołu Ratownictwa Medycznego: Zdzisława Ostrowska.
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.