„Złote Przeboje” na scenie i …na ulicach Wejherowa

Przez całą sobotę, 27 lipca, Radio „Złote Przeboje” zapraszało słuchaczy do Wejherowa, głównie na odbywającą się tego dnia imprezę. Do odwiedzenia naszego miasta również w innym czasie zachęcały ciekawostki i informacje, prezentowane pomiędzy muzycznymi przebojami. Po południu na polanie obok amfiteatru rozpoczęła się impreza muzyczna i kulinarna, połączona z akcją prozdrowotną (mammobus do dyspozycji pań). Na scenie wystąpiły gwiazdy, oklaskiwane przez tłum mieszkańców i turystów, a wszystko w ramach audycji „Złote Przeboje na wakacjach”. Uczestnicy festynu, od dzieci, przez młodzież do osób starszych, bawili się doskonale do późnego wieczora.

 

Jerzy Elvis Telesiński i Piotr Jaworski z Radia „Złote Przeboje” z uwagą słuchają Tomasza Fopke, który opowiada o tabace i innych kaszubskich zwyczajach.  Poniżej ekipa radiowa przed wejherowskim ratuszem, gdzie rolę gospodarza i współorganizatora pełnił Michał Jeliński, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu, Promocji i Turystyki (w środku). Po prawej Piotr Schmandt, autor ciekawych książek z Wejherowem w tle, który również wypowiadał się w audycji radiowej.
Jerzy Elvis Telesiński i Piotr Jaworski z Radia „Złote Przeboje” z uwagą słuchają Tomasza Fopke, który opowiada o tabace i innych kaszubskich zwyczajach. Poniżej ekipa radiowa przed wejherowskim ratuszem, gdzie rolę gospodarza i współorganizatora pełnił Michał Jeliński, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu, Promocji i Turystyki (w środku). Po prawej Piotr Schmandt, autor ciekawych książek z Wejherowem w tle, który również wypowiadał się w audycji radiowej.

Dla licznej publiczności, złożonej z turystów, mieszkańców miasta i okolic, fanów wystąpiła jak zawsze żywiołowa Patrycja Markowska z zespołem. Koncert zwieńczył elektryzujący zespół „Zakopower” ze skrzypkiem i wokalistą Sebastianem Karpielem-Bułecką. Nowocześnie brzmiące utwory, inspirowane folklorem góralskim bardzo podobały się publiczności.  
Dużo wcześniej na polanę w parku wjechała ogromna ciężarówka, na której zamontowano 8-metrowy grill, na którym mistrz Robert Sowa przyrządzał, grillował, gotował najróżniejsze potrawy, wykorzystując regionalne, kaszubskie przepisy i składniki. Dla uczestników pikniku była to niesamowita atrakcja, zobaczyć mistrza kuchni na żywo w trakcie pracy, a także posmakować różnorodnych wspaniałości.

Festyn i koncert ogólnopolskiego radia prowadzili Zygmunt Chajzer i Piotr Jaworski z Radia Złote Przeboje. Niezwykła impreza była organizowana w ramach audycji „Złote Przeboje na wakacjach”, a jej zadaniem było promowanie Wejherowa. Organizatorami festynu – obok radia – byli prezydent Wejherowa oraz Wejherowskie Centrum Kultury.
Ze studia usytuowanego na polanie wejherowskiego parku, radiowi dziennikarze relacjonowali na całą Polskę przebieg festynu, efekty promującego Wejherowo turystycznego spaceru po Wejherowie. W internecie można również zobaczyć relację z imprezy.
Patrycja Markowska oraz Sebastian Karpiel-Bułecka i zespół Zakopower, otrzymali od prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta obrazy autorstwa wejherowskich plastyków – na pamiatkę i w podziękowaniu za wspaniały koncert.
W imprezie w Wejherowie, przy muzyce gwiazd polskiej estrady bawiło się kilka tysięcy osób. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, dlatego w parku widać było całe rodziny. Sponsor festynu ING Życie w trakcie imprezy prowadził kampanię społeczną pn. „Rak. To się leczy!”, zachęcając do wczesnej diagnostyki m.in. na miejscu można było wykonać bezpłatną mammografię.
A w radiu „Złote Przeboje” od rana rozbrzmiewała muzyka oraz zapowiedzi festynu w wejherowskim parku. Na antenie radiowej prezentowano też atrakcje Wejherowa, zachecając słuchaczy do odwiedzenia duchowej stolicy Kaszub.
O mieście i regionie opowiadali m.in. Tomasz Fopke, dyrektor Muzeum Pismiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej oraz Bartłomiej  Muński z Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Wejherowie. O Filharmonii Kaszubskiej i ofercie kulturalnej miasta mówiła Jolanta Rożyńska, dyrektor WCK. O inwestycjach, zwłaszcza w pięknym parku informował zastępca prezydenta, Piotr Bochiński.
Słuchacze razem z reporterami radia „wędrowali”  po Wejherowie, dowiadując się wielu ciekawostek o mieście. Nie zabrakło informacji o założycielu Wejherowa oraz zabytkach i innych atrakcjach turystycznych. W ciągu kilkudziesięciu wejść na antenę udało się zaprezentować Wejherowo i okolice w różnorodny sposób.
Festyn „Złote Przeboje na wakacjach” był świetną promocją miasta, a wyrazem tego był liczny udział w zabawie turystów, wypoczywających latem nad morzem.
Fotorelację z sobotniego popołudnia i wieczora w  Parku im. A. Majkowskiego przedstawiamy  na sąsiedniej str. 9.

{phocagallery view=category|categoryid=75|limitstart=0|limitcount=0|imageshadow=shadow1|detail=3|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaydescription=0|enableswitch=1|overlib=3|displayimgrating=0}

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.