Trasa parkrun liczy pięć kilometrów

Jest już tablica informacyjna w wejherowskim parku

Miasto Wejherowo włączyło się w realizację projektu parkrun, czyli organizowanie biegów rekreacyjnych na terenie Parku Miejskiego. W związku z tym władze miasta ufundowały tablicę informacyjną z wytyczoną trasą parkrun dla biegaczy.

 

Trasa parkrun w wejherowskim parku liczy 5 kilometrów, a tablica informacyjna dla biegaczy stanęła za mostkiem w pobliżu trasy biegowej. 12 stycznia tablica została oddana do użytku, ale biegi parkrun zostaną wznowione dopiero po odwołaniu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.
– Na wniosek Moniki Formelli, głównego organizatora biegów parkrun w Wejherowie, zleciliśmy Agencji Reklamowej MANA wykonanie tablicy informacyjnej z wytyczoną trasą parkrun dla biegaczy. Miasto Wejherowo w 2019 roku dołączyło do ogólnopolskiej akcji biegania na 5 km. W Polsce takich miejsc jest ponad 70, na świecie ponad 1900. Park Miejski jest miejscem aktywności rekreacyjno-sportowej, gdzie co roku odbywają się masowe imprezy takie np. jak Wejherowo Biega, Biegi na Orientacje, SuperMaraton TriCity H, Bieg Superbohaterów, itp. Teraz doszła kolejna forma aktywności fizycznej, czyli ogólnopolska inicjatywa biegowa parkrun – wyjaśnił Michał Jeliński, kierownik Wydziału Kultury, Sportu, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Wejherowie.
Miłośnicy parkrun spotykają się w Parku Miejskim w okolicy mostku za kanałem i biorą udział w truchcie na dystansie 5 km. Udział w parkrun jest bezpłatny, a warunkiem uczestnictwa jest jednorazowa rejestracja w systemie internetowym parkrun oraz posiadanie przy sobie nadanego kodu z numerem uczestnika.
– Zależy nam na popularyzacji imprez sportowo-rekreacyjnych w Parku Miejskim. Cieszymy się, że zrewitalizowany przez miasto park stanowi atrakcję nie tylko dla mieszkańców Wejherowa, ale i osób spoza naszego miasta – powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta miasta.

Parkrun w Parku Miejskim w Wejherowie jest częścią inicjatywy, która narodziła się w Wielkiej Brytanii i organizowana jest w Polsce od 2011 roku. To propozycja dla wszystkich, zarówno amatorów jak i profesjonalistów i okazja do zmiany swojego życia na aktywniejsze, uzupełnienia treningu lub po prostu spotkania się z innymi. W trakcie wejherowskiego projektu parkrun odbyło się 39 edycji biegowych, w których wzięło udział 455 uczestników.
Więcej informacji na temat spotkań parkrun można uzyskać pod adresem: https://www.parkrun.pl/parkmiejskiwejherowo/
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.