Wiaty rowerowe i miasteczko ruchu drogowego

Miasto wspiera aktywność fizyczną

Wiaty dla rowerów, a dodatkowo miasteczko ruchu drogowego powstały przy Szkole Podstawowej nr 11 w Wejherowie. Wybudowano je z inicjatywy mieszkańców, przy wsparciu władz miasta w ramach ostatniej edycji Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski

Wiaty na 26 rowerów stanęły przy wejściu głównym do budynku a miasteczko ruchu drogowego przy boisku. Powstały tam także nasadzenia zieleni i mała architektura. Wykonawca – firma AVA SEATS Sp. z o.o. wykonała prace za prawie 104 tys. zł (łącznie z dokumentacją projektową koszt zadania wyniósł prawie 120 tys. zł).
– Coraz więcej uczniów i nauczycieli dojeżdża do szkoły rowerami – powiedziała Izabela Sikora, autorka projektu. – Co roku w naszej szkole odbywają się egzaminy na kartę rowerową, co wymaga wielu przygotowań. Za każdym razem trzeba wyznaczać trasę, ustawiać pachołki, a nowe miasteczko będzie służyło do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia. Nie muszę nikogo przekonywać, że zwiększy to bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na drodze. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu.
Jak wyjaśnia Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. rozwoju miasta, budowa wiat rowerowych przy SP nr 11, to kolejny tego typu obiekt, który powstał przy szkołach.
– Wszystkie wejherowskie szkoły mają już wiaty rowerowe. Zapotrzebowanie na tego typu infrastrukturę jest ogromne, co nas bardzo cieszy – mówi B. Rutkiewicz.
– Dzięki Wejherowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu, inicjatywie nauczycielki tej szkoły, przy poparciu 1159 osób, dziś możemy oddać do użytku bardzo potrzebne obiekty – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta. – Gdy uczniowie wrócą do szkoły, z pewnością ucieszą się, bo w bezpieczny sposób będą mogli pozostawiać rowery. Gratuluję wnioskodawcy i dziękuję wszystkim, którzy oddali swój głos na ten projekt.
– Jest to inwestycja bardzo oczekiwana i potrzebna – mówi Wioleta Podolska, dyrektor SP nr 11. -Dziękuję całej społeczności uczniowskiej i mieszkańcom.

 

Wejherowski Budżet Obywatelski – ubiegłoroczne realizacje

W 2020 roku, w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowano projekty:
• budowa wiat rowerowych i miasteczka ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie
• budowa wiat rowerowych przy Szkole Podstawowej nr 9 w Wejherowie
• zakup sprzętu ratowniczego niezbędnego podczas akcji ratowniczych, gaśniczych, zabezpieczeń imprez kulturalnych i sportowych oraz materiały promujące bezpieczeństwo wśród dzieci i młodzieży dla strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie
• budowa ogólnodostępnego boiska do piłki nożnej na Os. Sucharskiego, przy ul. Mostnika

Trwa przygotowanie postępowań przetargowych na wyłonienie wykonawców ostatnich projektów budżetów obywatelskich takich jak:
• budowa boiska „Jedenastka” – etap II
• budowa placu rekreacyjnego na os. Tysiąclecia „Wejherek” – od przedszkola do seniora”
• budowa boiska do piłki nożnej przy Osiedlu Dzięcielskiego

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.