Nowe chodniki przy drogach powiatowych

Zakończyły się prace przy budowie chodników przy drogach powiatowych w Gminie Luzino, które w znaczący sposób poprawią bezpieczeństwo pieszych. Łącznie powstało 1,5 km chodników za ponad 1 mln zł.

 

Nowy chodnik w Milwinie.
Nowy chodnik w Milwinie.

Powiat Wejherowski oddał kolejne inwestycje związane z infrastrukturą drogową. Cztery odcinki ciągów pieszych zostały wykonane przy drogach powiatowych w Gminie Luzino. Wybudowanych zostało ponad 1,5 km chodników pozwalających pieszym poruszać się w bezpiecznych warunkach.
W ramach prac powstał chodnik przy ulicy Wiejskiej w Kębłowie. Inwestycja sfinansowana została w całości ze środków Powiatu Wejherowskiego.
– Na odcinku od ulicy Chłopskiej do Szkoły Podstawowej powstał 200 m ciąg pieszy. Zakres prac objął także budowę zatoki autobusowej i parkingu oraz montaż barier ochronnych. Całkowity koszt zadania to 213 tys. zł – mówi wicestarosta wejherowski Jacek Thiel.
Ponadto Samorząd Powiatu Wejherowskiego dokonał odbiorów zadań realizowanych przy współpracy z Gminą Luzino. Oficjalnie oddano chodnik przy ulicy Wejherowskiej w Milwinie na odcinku od ulicy Granicznej do ulicy Zachodniej, przy ulicy Ofiar Stutthofu w Wyszecinie na odcinku od ulicy Wrzosowej do ulicy Krzywej oraz przy ulicy Wilczka w Luzinie na odcinku od ulicy Dobrej do ulicy Tartacznej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.