Koncert Świąteczno-Noworoczny

W formule online odbył się w tym roku Koncert Świąteczno-Noworoczny pod patronatem Starosty Wejherowskiego. Wydarzenie odbyło się w ramach Rumskich Spotkań Muzycznych.

 

Podczas koncertu usłyszeliśmy polskie kolędy, piosenki świąteczne, a także przeboje muzyki operowej i musicalowej.
– Koncert Świąteczno-Noworoczny jest już tradycją – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius. – W tym roku ze względu na pandemię wydarzenie zostało wcześniej nagrane z uwzględnieniem reżimu sanitarnego, a potem zmontowane i przeniesione do sieci. Koncert był też formą wsparcia dla artystów w tych trudnych czasach.
W koncercie wystąpili Aktorzy Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni: Maja Gadzińska (śpiew), Maciej Podgórzak (śpiew), Krzysztof Wojciechowski (fortepian), Zespół Bellcanti: Karolina Sołomin (sopran), Magdalena Chmielecka (sopran), Barbara Lewicka (sopran), Mateusz Lipiński (fortepian). Koncert był także promocją talentów z powiatu wejherowskiego. W wydarzeniu wzięły udział: Emilia Kulaszewicz (śpiew, uczennica I LO w Rumi), Sandra Mazurek (śpiew), Mirela Fiedorowicz (śpiew), Anna Rocławska-Musiałczyk (fortepian). Dyrektorem artystycznym wydarzenia był Marek Gerwatowski, rumianin i artysta Opery Krakowskiej.
Tegoroczna edycja nagrana została w pięknych wnętrzach Pałacu Przebendowskich i Keyserlingków w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.