Najnowocześniejszy Solaris

Kolejny autobus MZK już na trasie

Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie wzbogacił się o kolejny nowoczesny pojazd marki Solaris. Jest to już 45. zakup autobusu przez wejherowską spółkę przewozową. Autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji należą do najnowocześniejszych w Polsce.

 

Nowy pojazd spełnia nie tylko ekologiczne normy, ale posiada także innowacyjne rozwiązania, w tym m.in. czytniki elektroniczne kart, nagłośnienie, monitoring, klimatyzacje oraz system samogaszenia. Wszystkie pojazdy przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.
– To kolejny nowoczesny autobus, który miasto przez naszą firmę przekazuje dla mieszkańców – powiedział Czesław Kordel, prezes zarządu MZK Wejherowo. – Jest to 29 autobus marki Solaris, wyposażony w klimatyzację i spełniający normę Euro 6. Posiada także system pokładowy biletu elektronicznego.
W uroczystym przekazaniu autobusu do publicznego użytkowania uczestniczył m.in. zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz.
– Autobus jest dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami, ma różnego rodzaju zabezpieczenia związane z bezpieczeństwem, a wszystko po to, aby naszym mieszkańcom podróżowało się wygodnie i bezpiecznie pomimo tej trudnej sytuacji w której się znajdujemy, także z punktu widzenia komunikacji – ocenił autobus Arkadiusz Kraszkiewicz.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.