Paczki zamiast spotkania

Z powodu epidemii

Coroczne spotkania opłatkowe w okresie bożonarodzeniowym i noworocznym, jakie często opisywaliśmy w „Pulsie Wejherowa” zostały zawieszone. Wielka szkoda, bo takie spotkania dostarczały wielu wzruszeń i radości ich uczestnikom. Niektóre organizacje znalazły jednak sposób na przekazanie życzeń, a nawet upominków swoim członkom.

 

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Barka” w Wejherowie zawsze w grudniu zapraszało członków i podopiecznych na piękną uroczystość z kolędami, opłatkiem, życzeniami i poczęstunkiem. Na spotkaniu gościli przedstawiciele władz miasta i powiatu, zaprzyjaźnionych instytucji oraz inni goście. W minionym roku z powodu zagrożenia zakażeniem koronawirusem spotkanie przy świątecznym stole stało się niemożliwe, ale o niepełnosprawnych mieszkańcach, należących do tej organizacji nie zapomniano
– Dla naszych członków z Wejherowa i powiatu wejherowskiego przygotowaliśmy paczki ze słodyczami i innymi produktami – informuje Kazimiera Zacholska, skarbnik stowarzyszenia. – Wymagało to trochę pracy i wysiłku, ale mam nadzieję, że paczki przyniosły obdarowanym radość. Dlatego serdecznie dziękuję wszystkim sponsorom, którzy nas wspierali w tej akcji. Dziękuje między innymi cukierniom, które przekazały różne wypieki.
Z pomocą zastępcy przewodniczącego stowarzyszenia, Marka Mroske, paczki zostały rozwiezione przed Świętami Bożego narodzenia do punktów w Wejherowie i w Koleczkowie, skąd odbierali je zainteresowani.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.