Letnie wycieczki dla mieszkańców

Niedawno pisaliśmy o tym, jak turyści zwiedzają Wejherowo, a dziś mamy propozycję dla mieszkańców. Z pewnością wielu wejherowian chętnie dowie się czegoś o swoim mieście, oraz małym i dużym Trójmieście. Wystarczy wybrać się w tym celu na bezpłatną wycieczkę z wykwalifikowanym przewodnikiem.
Wszędzie bywamy, ale na ogół niewiele wiemy na temat historii i atrakcji turystycznych regionu. Takiej wiedzy dostarczą nam wycieczki, organizowane przez całe lato przez Stowarzyszenie Turystyki „Bez Barier”, w ramach programu „Poznajemy Wejherowo i okolice”, dofinansowanego przez Urząd Miejski w Wejherowie.
W sierpniu były już dwie wyprawy do Gdyni, m.in. do pięknego Orłowa i historycznych Kolibek, ale to nic straconego – Gdynia będzie celem jeszcze jednej wyprawy.
Najpierw jednak, we wtorek, 16 sierpnia w planie zwiedzania jest Wejherowo i Rumia.
Najpierw zaplanowano spacer po Wejherowie, a potem wyjazd do rumskiej Kaktusiarni (największa hodowla kaktusów w Polsce i podobno nawet w Europie!). Do Rumi wycieczkowicze pojada komunikacją miejską – autobusem linii J.
W piątek 26 sierpnia, po kolejnym spacerze po Wejherowie, zaplanowano wycieczkę śladami dawnej Gdyni. W programie m.in. zwiedzanie Domku Abrahama i Dworca Morskiego (w sumie 5 godzin).
Obie wyprawy będą trwały po ok. 5 godzin, a zbiórkę za każdym razem zaplanowano o godz. 9.00 przy pomniku Jakuba Wejhera. Uczestników wycieczki do Gdyni organizatorzy proszą o wcześniejszy zakup biletów SKM do Gdyni Głównej Osobowej.
Zapisy na wycieczki prowadzone są telefonicznie od 10.00 do 15.00 pod numerem telefonu: 697-41-61-60.
Co ciekawe, dla uczestników przewidziane są konkursy z nagrodami.
Pełen harmonogram wycieczek dostępny jest na stronie stowarzyszenia www.turystykabezbarier.info.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.