Wakacje z książką

W lipcu w siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie przy ul. Kaszubskiej 14 odbywały się zajęcia dla dzieci pod hasłem „W bibliotece jak w domu – bezpieczne spotkania z książką”. W spotkaniach, prowadzonych we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną (Filia w Wejherowie), wzięło udział 5 drużyn, które rywalizowały ze sobą, wykonując zadania artystyczne, regionalne i sportowe.

Uczestnicy zajęć w bibliotece za swoje zaangażowanie twórcze i udział w rywalizacji otrzymali nagrody.
Uczestnicy zajęć w bibliotece za swoje zaangażowanie twórcze i udział w rywalizacji otrzymali nagrody.

Nieodłącznym elementem wakacji były zabawy integracyjne. Ponadto dzieci mogły się sprawdzić w zadaniach plastycznych (wykonywanie plakatów, herbu z Gryfem Kaszubskim, tworzenie makiety), sprawnościowych (konkurencje sportowe, turniej drużyn) czy audiowizualnych.
W pierwszym tygodniu dzieci brały udział w tworzeniu Telewizji Tuwimowskiej – realizację tego projektu można oglądać na stronie internetowej biblioteki. Ponadto uczestnicy rozwijali umiejętności czytelnicze – uważnego słuchania, czytania ze zrozumieniem i zdobywania informacji.
W czasie wakacji w bibliotece odbywają się spektakle wystawiane przez grupę Duet z Krakowa. Ogladają je nie tylko uczestnicy lipcowych zajęć.
Na zakończenie akcji dzieci i rodzice zostali zaproszeni do obejrzenia Telewizji Tuwimowskiej – uczestnicy zobaczyli siebie w filmach po raz pierwszy. Dyrektor biblioteki Danuta Balcerowicz i zastepca prezydenta Wejherowa Bogdan Tokłowicz wręczyli dzieciom nagrody, podobnie jak spektakle  ufundowane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Wejherowska biblioteka po raz kolejny zadbała o to, aby młodzi czytelnicy wykorzystali czas wakacji twórczo i ciekawie. Dzieci biorące udział w spotkaniach miały okazję uczestniczyć w zajęciach rozwijających ich wrażliwość, wyobraźnię i umiejętności interpersonalne.
Już teraz zapraszamy wszystkich czytelników do udziału w kolejnych zajęciach organizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie.
Katarzyna Rafałko

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.