Sukcesy 11-letniej Darii

11-letnia mieszkanka Luzina, Daria Rutkowska, uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gimnastyce Artystycznej w Gdyni, skończyła wakacje szybciej niż jej rówieśnicy. Z końcem lipca wróciła do intensywnych treningów, aby przygotwać się do kolejnego sezonu sportowego.

Daria Rutkowska, zawodniczka SGA Gdynia.
Daria Rutkowska, zawodniczka SGA Gdynia.

Dziewczynka od 4 lat trenuje zawodowo a sukcesy zawdzięcza nie tylko talentowi, ale również wielogodzinnym treningom każdego dnia. Daria jest zawodniczką klubu SGA Gdynia, członkiem kadry wojewódzkiej młodzików i reprezentuje z powodzeniem zarówno klub, jak i region w Polsce.
W minionym roku szkolnym reprezentowała Pomorze w wielu zmaganiach sportowych. 11-letnia zawodniczka z Luzina zdobyła II miejsce w Drużynowym Pucharze Polski w GA w Łomiankach oraz III miejsce indywidualnie w wieloboju.
W Międzynarodowych Zawodach w GA w Słowenii zajęła 12 miejsce. W maju tego roku Daria wzięła udział w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z rocznika 2001/2002. Brało w nich udział 70 zawodniczek, a w tej rywalizacji Daria zajęła 28 miejsce.
W roku  2013/2014 Darię Rutkowską czekają trudne wyzwania sportowe, w których na co dzień pomaga jej  trenerka Joanna Pęgowska, która wychowała wiele zawodniczek reprezentujących Polskę  na arenie międzynarodowej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.