Zabytki, położenie i atrakcje regionalne

Co roku latem piszemy o wakacyjnym zwiedzaniu Wejherowa z przewodnikiem PTTK, bo właśnie w tym czasie na ulicach miasta można zobaczyć grupy turystów. Do Wejherowa przyjeżdżają na ogół osoby, wypoczywający na morzem, ale bezpłatne zwiedzanie to także atrakcja dla mieszkańców miasta i okolicy.

Teresa Kowalska, doświadczona przewodniczka i prezes Koła PTTK w Wejherowie, prezentuje dorosłym turystom, dzieciom i młodzieży m.in. ekspozycję w ratuszu. Można tam glądać eksponaty, związane z kulturą kaszubską (instrumenty, hafty) oraz makietę starego miasta w Wejherowie. Jest też wspaniała makieta Kalwarii Wejherowskiej. Obie cieszą się zainteresowaniem.            Fot. Leszek Spigarski
Teresa Kowalska, doświadczona przewodniczka i prezes Koła PTTK w Wejherowie, prezentuje dorosłym turystom, dzieciom i młodzieży m.in. ekspozycję w ratuszu. Można tam glądać eksponaty, związane z kulturą kaszubską (instrumenty, hafty) oraz makietę starego miasta w Wejherowie. Jest też wspaniała makieta Kalwarii Wejherowskiej. Obie cieszą się zainteresowaniem. Fot. Leszek Spigarski

To znakomita okazja, aby dowiedzieć się czegoś więcej o własnym mieście, które jest coraz bardziej popularne. Jego historię i współczesne atrakcje poznają goście z całej Polski. Zainteresowani indywidualni turyści oraz grupy oprowadzane są przede wszystkim po Kalwarii Wejherowskiej, kościele św. Anny, po ratuszu, Pałacu Przebendowskich i Keyserlingków oraz po pięknym parku miejskim. Dodatkową atrakcją jest nowoczesny gmach Filharmonii Kaszubskiej.
Turyści chwalą miasto i na ogół są mile zaskoczeni jego zabytkami, a także pięknym położeniem. Wiele osób interesuje się kaszubskim rodowodem Wejherowa i jego mieszkańców, a wszystko to pomaga w promocji miasta w Polsce. A przecież mamy się czym pochwalić!
Pracownicy Urzędu Miasta starają się, aby ulotki, zapraszające turystów do Wejherowa trafiały do pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych. Ulotki wysyłane są do większości punktów informacji turystycznej na Pomorzu oraz do wszystkich parafii w naszym województwie. Pomocny jest też internet i prasa.
Wycieczki rozpoczynają się codziennie (do 20 sierpnia) o godz. 11.00 na pl. Jakuba Wejhera, gdzie czeka przewodnik.
Zapraszamy.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.