Nowe boisko piłkarskie

Wejherowski Budżet Obywatelski

Boisko przy ul. Mostnika na Osiedlu Sucharskiego zostało oddane do użytku, co cieszy nie tylko mieszkańców tego osiedla. Najbardziej zadowolona będzie grupa pasjonatów gry w piłkę nożną, bo w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego otrzymali profesjonalne boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią.

 

To już czwarta inwestycja, obok boiska wielofunkcyjnego, placu zabaw i świetlicy osiedlowej, która tworzy Plac Zabaw i Rekreacji im. R. Jakubka w Wejherowie. Wartość wszystkich inwestycji, realizowanych w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego na Osiedlu Sucharskiego to prawie 1,4 mln zł. Boisko zbudowała firma ELSIK Sp. z o. o z Żukowa za 496 tys. zł.
– Rozpoczęliśmy od placu zabaw, boiska wielofunkcyjnego i świetlicy. Teraz oddajemy do użytku boisko piłkarskie, inwestując w sport, rekreację i zagospodarowanie czasu wolnego na tym osiedlu – powiedziała Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Dziękuję za bardzo dobrą współpracę przy realizacji tego zadania pani przewodniczącej Rady Osiedla Iwonie Musiał oraz całej Radzie Osiedla, a także wnioskodawcy Dariuszowi Kreftowi i radnym miejskim z tego rejonu miasta.
– Cały czas realizujemy projekty, które wygrały Wejherowski Budżet Obywatelski w 2018 i 2019 roku, a część z nich będziemy jeszcze realizować w roku przyszłym – informuje Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta miasta. – To piękny przykład tego, jak mieszkańcy swoimi głosami decydują o wybranych przez siebie inwestycjach. Na odebrane dzisiaj boisko złożyły się dwie edycje Budżetu Obywatelskiego – projekt boiska i jego budowa, czyli 400 tys. zł. Na wniosek przewodniczącej Rady Osiedla decyzją prezydenta Wejherowa na tę inwestycję przeznaczono dodatkowo 100 tys. zł z budżetu miasta, aby mógł powstać tak bardzo ważny i potrzebny obiekt sportowy, z którego będą mogli korzystać wszyscy.
– To boisko było bardzo wyczekiwane. Cieszymy się z całego obiektu rekreacyjno-sportowego, który jest ukoronowaniem naszej wieloletniej pracy społecznej na naszym osiedlu – powiedziała Iwona Musiał, przewodnicząca Rady Osiedla. – Każdy z mieszkańców znajdzie tu coś dla siebie, bo jest plac zabaw dla najmłodszych, siłownia zewnętrzna, boisko do koszykówki, boisko do piłki nożnej a także świetlica.
Nowe boisko liczy 1,8 tys. m kw. (60 m x 30 m) i nawierzchnię z odwodnieniem, aby można było je użytkować po deszczu. Obiekt jest ogrodzony i oświetlony.
W odbiorze oprócz mieszkańców osiedla, uczestniczyli również sekretarz miasta Bogusław Suwara, wiceprzewodniczący Rady Miasta Leszek Szczypior, radni Dariusz Kreft i Czesław Kukowski oraz inspektorzy Urzędu Miasta.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.