Spotkania, konkursy i zabawy on-line

Od poniedziałku Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Majkowskiego w Wejherowie została ponownie otwarta, ale przez większość listopadowych dni, z powodu zamknięcia placówek kulturalnych, proponowała swoim czytelnikom wirtualne zabawy i konkursy, nie zapominając o najmłodszych. Do czytania książek lub oglądania wirtualnych spotkań z pisarzami MBP zachęcała (i nadal zachęca) dorosłych wejherowian, zgodnie z umieszczonym na stronie internetowej hasłem: Jesteśmy z Wami on-line! #niezostawiamczytelnika.

 

Świetną okazją do internetowej zabawy dla dzieci był Dzień Pluszowego Misia, obchodzony przed tygodniem.
– Z okazji Dnia Pluszowego Misia, który w tym roku musieliśmy obchodzić wirtualnie, przygotowaliśmy dla naszych małych czytelników wiele atrakcji – mówi dyrektor MBP, Ewelina Magdziarczyk-Plebanek. – Grupy przedszkolne i pierwsze klasy szkół podstawowych otrzymały link do nagrania teatrzyku związanego z misiami. Wszyscy chętni mogli się wybrać się na spacer na ulicę Kaszubską, gdzie wokół budynku biblioteki została zlokalizowana mobilna gra terenowa „Po prostu miś”.
Wszyscy chętni mogli także wziąć udział w quizie, który przypominał, skąd wziął się pluszowy miś i jakich misiowych bohaterów znajdziemy w literaturze.
W wirtualnych obchodach Dnia Pluszowego Misia nie mogło zabraknąć konkursu, zatytułowanego „Misiowe książeczki”. Biorące w nim udział dzieci tworzyły własnoręcznie książeczkę dla swojego misia. Najbardziej kreatywne i najciekawsze zdjęcia zaczytanego pluszaka zostały nagrodzone, a z nadesłanych prac utworzono kolaż, który będzie można zobaczyć na: https://www.facebook.com/BibliotekaWejherowo/
To jednak nie wszystko. Dzień 118 urodzin Pluszowego Misia Miejska Biblioteka uczciła razem z przedszkolakami (niestety, oczywiście na odległość)teatrzykiem Kamishibai i opowieścią o Złotowłosej i trzech misiach.
– Główną zaletą Teatru Ilustracji, jakim jest Kamishibai jest rozwój i pobudzenie wyobraźni dziecka, jak również poszerzenie słownictwa. Ta edukacja poprzez zabawę, w której maluszki rozpoczynają podróż do krainy teatru oraz literatury – wyjaśnia dyrektor Ewelina Magdziarczyk-Plebanek. – To było kolejne spotkanie poprzez „ekran” z dziećmi z wejherowskich przedszkoli. Wcześniejsze dotyczyły Nicka Vujicica oraz Kazimierza Nowaka. Na pewno będą następne.
Na facebooku wejherowska biblioteka poleca też nowości wydawnicze dla dorosłych czytelników, a na stronie internetowej informuje ich m.in. o spotkaniach autorskich on-line.
Zainteresowanych odsyłamy pod adres: https://biblioteka.wejherowo.pl/artykuly-nadchodzace-wydarzenia

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.