Akcje, wydarzenia i wyzwania przed świętami

Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach

Mimo ograniczeń, związanych z epidemią koronawirusa, niektóre placówki kulturalne prowadzą aktywną działalność, oczywiście za pośrednictwem internetu, w tym mediów społecznościowych. Wiele wydarzeń, konkursów i wyzwań proponuje mieszkańcom gminy Łęczyce (i nie tylko) Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w siedzibą w Strzebielinie. Poniżej dwie spośród różnych propozycji.

 

Na kanale YouTube Gminnej Instytucji Kultury i Biblioteki o nazwie „Kultura w Gminie Łęczyce” pokazał się kolejny odcinek z serii #RozmawiaMY.

 

Tym razem możemy zobaczyć rozmowę z panem Dariuszem Piaskiem – autorem książki „Rozłazino oraz Dzięcielec, Jeżewo, Nawcz, Łówcz Górny i Redystowo historia kaszubskich wsi od pradziejów do współczesnośc”.
Autor opowiada o swojej książce planach na przyszłość, zdradza kulisy powstawania pozycji i przede wszystkim odpowiada na pytania wydawcy książki – pana Jarosława Ellwarta, który prowadzi rozmowę (obaj panowie na zdjęciu u dołu strony).
GIKiB zaprasza do obejrzenia rozmowy nie tylko mieszkańców Gminy Łęczyce, ale też wszystkich, którzy interesują się historią i innymi ciekawostkami, dotyczącymi powiatu wejherowskiego.
Tym razem możemy dowiedzieć się sporo o południowo-zachodnim fragmencie powiatu, od południa graniczącym z gminą Linia, a od zachodu w gminami w powiecie lęborskim.

 

WYZWANIE NA KOLĘDOWANIE

Czy słyszałeś już o świątecznym wyzwaniu? W te święta jak nigdy dotąd chcemy być bliżej siebie. Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie wysyła więc w świat kolędową nominacje. Zaśpiewaj sam, z rodziną czy przyjaciółmi wybraną kolędę. Nagraj filmik i przekaż dalej swoją nominację. Razem zbudujmy ducha tych Świąt.
#wyzwanie na kolędowanie – więcej na gik-leczyce.pl

 

 

 

 

GMINNA ZABAWA ŻYCZENIOWA

Świąteczne życzenia obiegają całą Gminę Łęczyce Gminna Instytucja Kultury zaprasza do nadsyłania życzeń świątecznych złożonych dowolnej osobie ! Zrób niespodziankę rodzinie, przyjaciołom czy świętemu Mikołajowi. Nagraj filmik z życzeniami i wyślij na kontakt@gik-leczyce.pl. Twoi bliscy zobaczą film na profilu GIKiB Łęczyce na Facebooku !
Więcej na www.gik-leczyce.pl

 

 

 

Kultura w Gminie Łęczyce:
https://www.youtube.com/channel/UCLJx-kYGASbhphwnPWCfl1g/featured
Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.