Rondo i pas dojazdowy

Rozpoczęta w lipcu br. budowa ronda w obrębie skrzyżowania ulic Św. Jana, Sienkiewicza i 10 Lutego, wraz ze specjalnym dojazdem do przejazdu kolejowego poprawi drożność komunikacyjną w tej części miasta. To newralgiczny punkt, na którym często tworzą się korki. Inwestycja jest współfinansowana przez miasto i województwo pomorskie.

Prace rozpoczęły się na początku lipca, o czym informowaliśmy w poprzednim  wydaniu „Pulsu Wejherowa” i o czym mogą przekonać się naocznie przejeżdżający tamtędy kierowcy. Zamknięto ulicę 10 Lutego, od skrzyżowanie z ul. Sienkiewicz do ul. Kopernika, a także nieutwardzony parking w sąsiedztwie przejazdu kolejowego.

Schemat nowego rozwiązania komunikacyjnego na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, 10 Lutego i Św. Jana w Wejherowie.
Schemat nowego rozwiązania komunikacyjnego na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, 10 Lutego i Św. Jana w Wejherowie.

Utrudnienia do JESIENI
Nastąpiły zatem ograniczenia w ruchu pojazdów i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Trzeba będzie znosić te utrudnienia do października br., aby potem sprawniej poruszać się samochodem po mieście. Wprawdzie przejazd przez tory kolejowe nadal będzie konieczny i stanowić będzie pewną przeszkodę, ale korki zostaną rozładowane.

RĘKAW POMOŻE W KOMUNIKACJI
– Skrzyżowanie będzie miało formę ronda, przy czym dojazd do przejazdu kolejowego będącego newralgicznym punktem miasta, będzie miało długi, blisko dwustumetrowy oddzielny pas zjazdowy – wyjaśnia Piotr Bochiński,  zastępca prezydenta Wejherowa. – Ten „rękaw” będzie znajdował się w miejscu dzisiejszego dzikiego parkingu przy torach. Część miejsc parkingowych zostanie zachowana i urządzona.

PODZIELILI SIĘ KOSZTAMI
Przypomnijmy, że inwestycja jest w połowie finansowana przez miasto Wejherowo oraz samorząd województwa pomorskiego.  
Uchwałę o dofinansowaniu tej inwestycji  z budżetu miasta radni podjęli przed rokiem. Wtedy też zapadła decyzja o przekazaniu pieniędzy z budżetu województwa pomorskiego.

SKUTECZNE STARANIA WŁADZ
Samorząd wojewódzki jest inwestorem przebudowy drogi wojewódzkiej nr 218 w obrębie skrzyżowania ulic Św. Jana, Sienkiewicza i 10 Lutego w Wejherowie.
Przeznaczenie środków na ten cel oraz rozpoczęcie inwestycji to efekt długich starań prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta. Rozmowy na ten temat z marszałkiem pomorskim były prowadzone od kilku lat.
Miasto zobowiązało się do wykonania projektu skrzyżowania. W wyniku przetargu wykonawcą inwestycji została firma SKANSKA.

AK.

Autobusem nr 2  inaczej

Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo Sp. z o.o. przypomina, że w związku z zamknięciem ulicy 10 Lutego, linia nr 2 w kierunku Dworca PKP w Wejherowie kursuje zmienioną trasą od przystanku „Św.Jana” przez ulicę Sienkiewicza, Sobieskiego (przystanek „Sobieskiego Sąd”) i Kopernika do przystanku „Wejherowo Dworzec PKP”, i dalej bez zmian.
W kierunku Szpitala trasa przebiega bez zmian.
Szczegółowe informacje:
DYSPOZYTOR MZK
Tel. 58 572 29 33.
MZK Wejherowo przeprasza pasażerów za mogące wystąpić utrudnienia w korzystaniu z usług wejherowskiej komunikacji.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.