Nowa stołówka i kuchnia

Dla dzieci z powiatowej placówki

W Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie oddano do użytku wyremontowaną stołówkę oraz kuchnię. Na ten cel Powiat Wejherowski pozyskał dofinansowanie w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.

 

W ramach remontu wymieniono instalację kanalizacji sanitarnej i przewody elektryczne wraz z oświetleniem, położono nowe podłogi, odmalowano ściany i sufity, zamontowano nowe parapety okienne, grzejniki oraz drzwi. Ponadto zakupiono krzesła i wykonano nowe stoły. Niebawem zostanie także dostarczony piec konwekcyjny i zmywarka kapturowa z dozownikiem na detergenty.
– Całkowity koszt zadania to 270 tys. zł, z czego 80 tys. zł stanowiło dofinansowanie od wojewody – mówi Starosta Wejherowski Gabriela Lisius. – Bardzo się cieszę z efektu przeprowadzonych prac. Stołówka jest niezwykle ważnym pomieszczeniem w szkole, ponieważ uczniowie spędzają tu dużo czasu, spożywając nawet trzy posiłki dziennie. Dzięki przeprowadzonemu remontowi uczniowie tej placówki będą mogli teraz w przyjaznych i komfortowych warunkach spożywać posiłki – dodaje starosta.
Warto dodać, że ze stołówki każdego dnia korzysta 35 uczniów z grup wychowawczych oraz 30 wychowanków Przedszkola Specjalnego. Łącznie dożywaniem objętych jest 210 uczniów placówki.
Pracami remontowymi objęto także zaplecze kuchni, łącznik i korytarz kuchni.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.