Władze powiatu uczciły rocznicę odzyskania niepodległości

Dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości kwiaty na grobie por. Westphala w Wejherowie oraz na grobie w Piaśnicy złożyli przedstawiciele Samorządu Powiatu Wejherowskiego. W ten sposób uczczono pamięć wszystkich, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

 

W przeddzień 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, Wicestarosta Jacek Thiel oraz Członek Zarządu Powiatu Ludwik Zegzuła, oddali hołd rodakom walczącym o wolność ojczyzny. Wiązanki kwiatów i znicze zostały złożone na grobie por. Augustyna Westphala w Wejherowie, ostatniego Komendanta Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”. Z okazji Święta Niepodległości przedstawiciele powiatu upamiętnili także ofiary zbrodni II wojny światowej, składając wieńce i zapalając znicze na grobie nr 1 w Piaśnicy.
– Każdego roku Narodowe Święto Niepodległości obchodziliśmy bardzo radośnie. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną w kraju musieliśmy odwołać marsz niepodległości, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w parku czy Maraton Pieśni Patriotycznych w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej – mówiła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius. – Składając jednak wiązanki kwiatów i zapalając znicze pamiętamy o naszych bohaterach drogi do wolności i o tym, że dzięki ich walce możemy żyć, uczyć się, pracować i spełniać swoje marzenia w wolnej Rzeczypospolitej i naszej małej Ojczyźnie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.