Nowa kładka dla pieszych w Kniewie

Przy drodze powiatowej w Kniewie oddano do użytku kładkę dla pieszych. Inwestycja została zrealizowana przez Powiat Wejherowski przy wsparciu finansowym Gminy Wejherowo i środków z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Łączny koszt zadania to 526 tys. zł.

 

W odbiorze nowej kładki dla pieszych w Kniewie uczestniczyli m.in. Wicestarowsta Wejherowski Jacek Thiel oraz Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło - obaj na pierwszym planie.
W odbiorze nowej kładki dla pieszych w Kniewie uczestniczyli m.in. Wicestarowsta Wejherowski Jacek Thiel oraz Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło – obaj na pierwszym planie.

O budowę kładki nad rzeką Reda od wielu lat zabiegali mieszkańcy sołectwa Zamostne-Kniewo ze względu na istniejące w tym miejscu wąskie przejście znajdujące się przy ruchliwej drodze powiatowej. Dzięki współpracy Samorządu Powiatu Wejherowskiego z Gminą Wejherowo udało się zrealizować zadanie poprawiające bezpieczeństwo pieszych. Do budowy kładki zastosowano przęsło kompozytowe z żywicy syntetycznej i włókien szklanych.
– To wytrzymała, lekka i trwała konstrukcja – wyjaśnia Wicestarosta Wejherowski Jacek Thiel. – Warto podkreślić, że zastosowane przez nas rozwiązanie jest tańsze od tradycyjnej żelbetonowej lub stalowej konstrukcji. Dodatkową zaletą jest stosunkowo prosty montaż. Przytwierdzenie gotowego elementu zajmuje kilkadziesiąt minut.
W ramach zadania wykonano także chodnik łączący kładkę z istniejącymi ciągami pieszymi, wyprofilowano skarpy, umocniono koryta rzeki oraz mury oporowe.
Budowa kładki dla pieszych usytuowanej w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego mostu drogowego od strony zachodniej na rzece Reda przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych przy drodze powiatowej w miejscowości Kniewo oraz zapewni m.in. wygodne dojście do przystanku autobusowego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.