Przestrzeń do zabawy i relaksu

Kolorowa Strefa Rodzica na Oddziale Pediatrycznym

Na oddziale pediatrycznym Szpitala Specjalistycznego im. Floriana Ceynowy w Wejherowie powstała komfortowa przestrzeń do zabaw i relaksu dla najmłodszych pacjentów i ich opiekunów.

 

Strefa Rodzica powstała w ramach programu społecznego, który trwa nieprzerwanie od 2013 roku. Program powstał, żeby poprawić komfort oraz przyśpieszyć proces rekonwalescencji małych pacjentów oddziałów pediatrycznych polskich szpitali. W celu zachowania wszelkich środków ostrożności i bezpieczeństwa, otwarcie odbyło się zdalnie, bez obecności dziennikarzy i gości.
Strefa Rodzica w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie to już 34. komfortowe miejsce na mapie polskich szpitali.
– Program trwa nieprzerwanie od 2013 roku, a dla nas największym prezentem jest świadomość, że powstające przestrzenie realnie wpływają na zwiększenie komfortu hospitalizowanych dzieci oraz ich opiekunów – mówi Katarzyna Wójcik, ekspert ds. komunikacji z firmy Budimex, która jest organizatorem całej akcji.
Najnowsza Strefa Rodzica powstała na oddziale pediatrycznym Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Specjalnie wydzielona przestrzeń do zabaw i relaksu jest w całości inspirowana cyrkiem. Mali pacjenci otrzymali do dyspozycji drewniany teatrzyk na kółkach, stolik do zabaw, półki z zabawkami oraz ścianę z farbą tablicową do rysowania. W rogu stanęły też rozkładane krzesła dla rodziców.
Dodatkowo, zgodnie z potrzebami szpitala, przy Strefie stanęła w pełni wyposażona łazienka z dostępem do prysznica i sedesu, żeby w pełni ułatwić poruszanie się w obrębie oddziału.
W otwarcie swój wkład mieli także pracownicy-wolontariusze Budimeksu, którzy od początku trwania programu, angażują się w jego przebieg. W związku z trwającą epidemią Covid-19 nie byli obecni na miejscu, ale przekazali małym pacjentom liczne zabawki.
W porozumieniu ze szpitalem wybrali takie, które są trwałe i łatwe w dezynfekcji. Prace nad Strefą Rodzica przeprowadzone zostały w oparciu o wszystkie obostrzenia i zalecenia Ministerstwa Zdrowia a względem pacjentów, pracowników szpitala oraz osób wykonujących prace zachowane zostały wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa. Program jest realizowany i finansowany przez firmę Budimex SA.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.