MZK Wejherowo testuje elektryczny autobus

Biały Mercedes eCitaro na ulicach miasta

Od środy, 18 listopada w wejherowskiej komunikacji miejskiej rozpoczęły się dwutygodniowe testy elektrycznego autobusu – Mercedes eCitaro. W ten sposób MZK Wejherowo rozpoczyna nowy etap przemian w kierunku czystych ekologicznie autobusów. Uczymy się od najlepszych i wierzymy, że nauka w las nie pójdzie.

 

Autobus z pewnością rzuca się w oczy ze względu na białą kolorystykę zewnętrzną i nietuzinkowy wygląd. Dodatkowo rozpoznawalny będzie po numerze bocznym – #801.
W pierwszych dniach przejechać się nim można na linii 2. Skorzystać z „elektryka” będą mogli także mieszkańcy Bolszewa, Góry, Gościcina, Gowina, Kębłowa czy Kochanowa, bo w kolejnych dniach pojawi się na liniach 1, 5, 6, 10, 12 i 16.
Przypominamy, że w autobusie testowym, tak jak w każdym pojeździe w sieci Wejherowskiej Komunikacji Miejskiej, można zakupić bilet u kierowcy z drukarki, a także skorzystać z bezpiecznej i wygodnej w obsłudze Karty Elektronicznej, w tym również Portmonetki Elektronicznej.
Mercedes eCitaro jest autobusem o standardowej długości (12 metrów) i na swój pokład może zabrać 82 pasażerów (w tym 29 na miejscach siedzących).
O odpowiedni komfort podróży dbają liczne systemy bezpieczeństwa ASR, EBS, asystent hamowania BAS, układ rekuperacji, a także innowacyjny system sterowania ogrzewaniem, który składa się z czujników obciążenia osi rejestrujących dane o liczbie pasażerów. Umożliwia to automatyczne ustawienie temperatury wnętrza według rzeczywistej liczby pasażerów.
Autobus wyposażony jest w baterie litowo-jonowe zabudowane na dachu oraz z tyłu pojazdu. Zasięg elektrycznego autobusu wyprodukowanego przez firmę Mercedes na jednym ładowaniu w zajezdni autobusowej wynosi około 150 kilometrów. Autobus gwarantuje wygodną i bezpieczną podróż, nie emitując do atmosfery szkodliwych spalin. Jest koloru białego, a charakterystyczną cechą są tablice rejestracyjne mające kolor zielony.
Bezpiecznie na czas – MZK serdecznie zaprasza.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.