Święto w cieniu pandemii

11 Listopada bez uroczystości

Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczne Święto Niepodległości było inne od tych z poprzednich lat. Nie było wspólnego radosnego świętowanie na ulicach Wejherowa ani śpiewania pieśni w parku.

 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz dostosowując się do obostrzeń sanitarnych, władze miasta oraz powiatu nie zorganizowały uroczystości z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia świętowaliśmy niepodległość w gronie najbliższych oraz wywieszaliśmy biało-czerwone flagi na swoich posesjach, w oknach i na balkonach.
– W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, nie odbędzie się w Wejherowie marsz z okazji Święta Niepodległości – zapowiedział przed 11 Listopada prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, który zachęcał mieszkańców do wspomnienia wydarzeń 11 Listopada poprzez chwilę zadumy i oddanie hołdu tym, którzy walczyli o naszą niepodległość. Złożył też wszystkim życzenia z okazji święta.
W tym roku nie odbyły się także powiatowo-miejskie obchody Święta Niepodległości, które od lat przygotowują uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie. Uczniowie „piątki” przygotowali jednak piękną część artystyczną, którą można zobaczyć online w internecie:
https://www.youtube.com/watch?v=MeN50H
dxw_k&feature=emb_title

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.