Nasz powiat ma super produkty!

Żurawina, jogurt, kiełbasa i gulasz

W konkursie Weki z Pomorskiej Spiżarni organizowanym przez Urząd Marszałkowski najlepiej ocenione zostały produkty zgłoszone przez producentów z powiatu wejherowskiego. Gratulujemy!

 

W kategorii produktów pochodzenia roślinnego najlepsza okazała się propozycja zgłoszona przez Gospodarstwo Rolne Małgorzaty Siłakowskiej z Chrzanowa w gminie Łęczyce – żurawina ucierana na surowo. W kategorii produktów pochodzenia zwierzęcego najlepiej oceniono wypasiony jogurt naturalny zgłoszony przez Wypas u Tośka, Bartosza Krauze z Barłomina w gminie Luzino. Drugie miejsce zajęła kiełbasa myśliwska w słoiku zaproponowana przez Ekologiczne Gospodarstwo Agroturystyczne Pod Strzechą, Iwona i Michał Bianga z Kierzkowa w gminie Choczewo. To samo gospodarstwo zdobyło pierwsze miejsce wśród produktów mieszanych za gulasz myśliwski. Tym samym specjały z powiatu wejherowskiego zdobyły laury we wszystkich trzech kategoriach!
Do konkursu Weki z Pomorskiej Spiżarni zgłoszono 39 produktów. Komisja, oceniała smak, zapach, wygląd przetworów i prezentację produktów. Produkty musiały być wytwarzane w sposób niemasowy, zawekowane i złożone z minimum 50 proc. składników z własnego gospodarstwa, a data przydatności do spożycia musiała być nie krótsza niż 10 dni od dostarczenia produktu komisji konkursowej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.